reklama

Tenisový Empire postaví akadémiu pre talenty, Cukrová ulica sa výrazne premení

Trnavská spoločnosť Tennis Invest, ktorá prevádzkuje jednen z najväčších a najmodernejších tenisových areálov na Slovensku TC Empire, pripravuje ďalšie rozširovanie.

Už v prvom polroku 2014 by mala začať výstavba tenisovej akadémie.

Projekt je situovaný na pozemkoch bývalého zberného dvora za súčasným areálom TC Empire smerom k Cukrovej ulici.

empire
cukrova
Empire sa rozšíri smerom k Cukrovej ulici. Neudržiavané pozemky za bývalým cvičiskom patrili súkromným vlastníkom. V budúcnostitu postavia areál pre bejzbalistov

V dvoj až trojpodlažnom objekte tenisového centra s rozmermi 120 x 55 metrov, ktorý poslúži najmä na výchovu a vrcholovú prípravu mladých talentov, sa budú nachádzať štyri kryté tenisové dvorce, priestory pre kondičnú prípravu, zázemie pre odborný tím, ale aj ubytovacie kapacity so stravovaním.

Priestory tenisovej akadémie Empire budú prístupné aj bežným amatérskym športovcom.

Dominantou projektu je krytá hala so štyrmi tenisovými dvorcami, ktorá je predelená reštauračnou a kaviarenskou časťou s príslušným zázemím a menšími tribúnami pre divákov. Dispozične samostatnú časť tvorí tenisová akadémia, ktorá obsahuje ubytovaciu a spoločenskú časť pre klientov a trénerov, regeneračnú časť, priestory pre kondičnú prípravu a zázemie pre odborný tím. Na 1.nadzemnom podlaží sú priestory určené pre verejnosť, na 2.podlaží je navrhnutá viacúčelová miestnosť so zázemím a administratívne centrum a na 3.podlaží sú priestory pre ubytovanie,“ uvádza sa v zámere, ktorý je na začiatku schvaľovacích konaní.

Celková zastavaná plocha novej tenisovej akadémie je takmer 6000 metrov štvorcových, projekt počíta s vybudovaním 87 parkovacích miest.

Investor predbežne plánuje so začatím výstavby v prvej polovici tohto roka. Podľa neoficiálnych informácií by projekt mohol byť dokončený o dva roky.

V tesnej blízkosti budúcej tenisovej akadémie na Cukrovej ulici plánujú stavať nový športový areál aj trnavskí bejzbalisti. Z veľkej časti doteraz neudržiavaná lokalita sa tak v najbližších rokoch výrazne premení a dostané úplne novú tvár.

360-stupňová panoráma dotknutej lokality:

Obrázok otáčajte pohybom myši

Ulož ako PDF
Napísal 15. januára 2014 9:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Tenisový Empire postaví akadémiu pre talenty, Cukrová ulica sa výrazne premení”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.