reklama

Tenisový Empire plánuje rozširovanie. Zamení pozemky s mestom, získať môžu aj bejzbalisti

Jedno z najväčších a najmodernejších tenisových centier na Slovensku chystá ďalšie rozširovanie.

Komplex trnavského Empire sa v budúcnosti posunie až k Cukrovej ulici a narásť má o viac ako pol hektára.

empire
empire2
Tenisové centrum má narásť smerom k priestoru, kde dnes sídli zberný dvor na Cukrovej ulici

Na pozemkoch, ktoré prevádzkovateľ športovo – relaxačného centra plánuje na základe súhlasu poslancov mestského zastupiteľsta sčasti vymeniť a sčasti odkúpiť od mesta, majú pribudnúť štyri tenisové dvorce, štyri kryté badmintonové dvorce, dva dvorce pre squash, multifunkčná telocvičňa, administratívne, ubytovacie a technické priestory, relaxačné zázemie a parkovisko.

Investor vybuduje na vlastné náklady aj novú prístupovú komunikáciu od Cukrovej ulice a odovzdá ju do majetku mesta.

V súčasnosti prevádzkuje Empire trinásť tenisových dvorcov, detský minikurt, ihrisko pre petanque, tréningovú tenisovú stenu a v hlavnom objekte tri kryté dvorce, fitnescentrum, masáže, reštauráciu, hotel či kongresové priestory.

cukrova2
cukrova
Neudržiavané pozemky za cvičiskom patrili súkromným vlastníkom. V budúcnosti na nich môže vyrásť areál pre bejzbalistov

Spoločnosť Tennis Invest zamení 4450 metrov štvorcových pozemkov vo svojom vlastníctve medzi Cukrovou ulicou a športovým areálom Slávie naďaleko cvičiska pre psy za 5303 metrov štvorcových pozemkov mesta.

Mesto zároveň predá prevádzkovateľovi areálu 671 m2 za predpokladanú cenu 70-80 eur za meter štvorcový. Tennis Invest získa aj približne 1100 metrov štvorcových na rohu Cukrovej a Hajdóczhyho ulice formou dlhodobej výpožičky.

Tenisový komplex Emipre v Trnave je, trúfam si povedať, už dnes jedným z najlepších a najväčších na Slovensku. Z pohľadu mesta sme radi, že práve tu vyrástol a dobre funguje takýto areál. Mesto aj poslanci sa uzniesli, že podporia aj ďalšie plánované iniciatívy,“ skonštatoval primátor Vladimír Butko.

Zámenou a odpredajom nevyužívaných a väčšinou neupravených pozemkov medzi valom zeminy a Cukrovou ulicou má získať nielen investor, ale aj mesto. Respektíve trnavskí bejzbalisti.

Práve na pozemkoch, ktoré tenisti odkúpili od súkromných vlastníkov, môže v budúcnosti vyrásť nový bejzbalový areál.

O kúpu rovnakých pozemkov sa v minulosti neúspešne pokúšala aj radnica. So súkromnými vlastníkmi sa im dohodnúť nepodarilo, tenisoví manažéri boli úspešnejší.

Zámena pozemkov so spoločnosťou Tennis Invest otvára predpoklady pre ďalší posun v otázke priestorov pre umiestnenie bejzbalového areálu,“ potvrdil V. Butko.

Veci v súčasnosti smerujú k tomu, že na zanedbanom okraji športového areálu Slávie môže okrem rozšíreného komplexu Empire vzniknúť aj bejzbalové centrum.

Vynára sa ešte otázka riešenia nových priestoroch pre Mestský kynologický klub. Cvičisko totiž funguje na pozemkoch, ktoré by mali v budúcnosti prischnúť práve bejzbalistom.

360-stupňová panoráma lokality:

Obrázok otáčajte pohybom myši

Ulož ako PDF
Napísal 24. apríla 2013 16:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Tenisový Empire plánuje rozširovanie. Zamení pozemky s mestom, získať môžu aj bejzbalisti”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.