reklama

V piatok sa na cestách zvýši počet policajných hliadok

Hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová informovala, že v piatok 24. januára sa uskutoční na cestách v okresoch Trnava, Hlohovec, Piešťany a Dunajská Streda osobitná kontrola v doprave.

Cieľom dopravnej akcie bude pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Polícia pristúpi už aj k riešeniu správnych deliktov držiteľov vozidiel, teda k tzv. objektívnej zodpovednosti,“ priblížila.

policajne-auto

Ilustračné foto

Objektívna zodpovednosť v praxi znamená, že ak kamery alebo iné technické zariadenia zaznamenajú priestupok, pokutu môže polícia vymáhať od majiteľa vozidla.

Novela zákona o objektívnej zodpovednosti platí od júla 2012 a prináša zodpovednosť majiteľa respektíve prevádzkovateľa vozidla za priestupky nezávisle od toho, kto sedí v čase spáchania priestupku za volantom.

Ulož ako PDF
Napísal 23. januára 2014 12:33. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V piatok sa na cestách zvýši počet policajných hliadok”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.