reklama

V piatok sa na cestách zvýši počet policajných hliadok

Hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová informovala, že v piatok 24. januára sa uskutoční na cestách v okresoch Trnava, Hlohovec, Piešťany a Dunajská Streda osobitná kontrola v doprave.

Cieľom dopravnej akcie bude pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Polícia pristúpi už aj k riešeniu správnych deliktov držiteľov vozidiel, teda k tzv. objektívnej zodpovednosti,“ priblížila.

policajne-auto

Ilustračné foto

Objektívna zodpovednosť v praxi znamená, že ak kamery alebo iné technické zariadenia zaznamenajú priestupok, pokutu môže polícia vymáhať od majiteľa vozidla.

Novela zákona o objektívnej zodpovednosti platí od júla 2012 a prináša zodpovednosť majiteľa respektíve prevádzkovateľa vozidla za priestupky nezávisle od toho, kto sedí v čase spáchania priestupku za volantom.

Ulož ako PDF
Napísal 23. januára 2014 12:33. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V piatok sa na cestách zvýši počet policajných hliadok”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.