reklama

Hudobný projekt Musica Medica v Synagóge sľubuje zvukové zážitky

Galéria Jána Koniarka v Trnave ponúka svojim návštevníkom každoročne okrem výstavnej činnosti a aktivít výtvarného charakteru aj ďalšie sprievodné podujatia.

V roku 2014 tieto aktivity odštartuje koncert hudobnej formácie Musica Medica (SK/UK) v zložení Boris Čellár (gitara, spev a zvukové efekty), Rami Shaafi (alikvótny a hrdelný spev, harmonické nástroje z celého sveta, napr. didgeridoo, drumble, tibetské spievajúce misky, indiánske flauty, symfonické gongy, zvonkohry a iné).

Nadžánrový hudobný projekt Musica Medica je spojením osobností z rôznych kútov umeleckého sveta. Dvoch profesionálov spojila prapôvodná, častokrát opomínaná myšlienka, že hudobný obsah má v prvom rade pozdvihnúť náladu, ducha človeka. Interpreti Musica Medica však neostávajú len v tejto rovine, sú presvedčení, že hudba má schopnosť pôsobiť na fyzickej úrovni a môže tak zlepšovať zdravotný stav človeka.

Hudobník je v tomto prípade sprostredkovateľom, ktorý svojou hrou ‚oživuje‘ vibrácie tónov a tieto pôsobia blahodarne nielen ako zvukový zážitok, ale aj ako skutočné vlny frekvencií na ľudské telo.

Vo svojej tvorbe sa obracajú k zvukovým formám, ktoré majú pôvod v tradíciách pôvodných obyvateľov našej planéty, no neboja sa ich spájať so súčasnými piesňovými formami, harmóniami a pulzom dnešnej doby. Rami Shaafi, ktorý prežil väčšiu časť života v Anglicku, ovláda techniku alikvótneho spievania a tiež techniky hry na nástroje staré niekoľko tisíc rokov.

V hudobnej fúzii sa spájajú so zvukom gitár, beat boxu a elektronických efektov súčasnosti, ktoré prináša jazzman Boris Čellár. Pre hudobnú formu je typická úplná improvizácia, všetky skladby vznikajú v momente aktu.

(Tlačová správa)

INFO

Názov projektu: Musica Medica
Miesto konania: Synagóga – Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava
Termín konania: 13. február 2014 /štvrtok/, 19:00
Vstupné 5 €

plagat cellar 12

Ulož ako PDF
Napísal 12. februára 2014 10:06. Článok je zaradený do rubriky: Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.