reklama

Mladí vodiči spôsobujú každú šiestu nehodu. Frajerina nie je na mieste

V minulých dňoch zapríčinili mladí vodiči na cestách v trnavskom regióne tri dopravné nehody s vážnymi následkami.

Na základe aktuálnych poznatkov a negatívneho vývoja dopravnej nehodovosti polícia vydala tlačovú správu, prostredníctvom ktorej pripomína najmä mladým ľuďom za volantom, aby „nepreceňovali svoje schopnosti, boli zvlášť opatrní a jazdili s ohľadom tak na seba, ako aj ostatných účastníkov cestnej premávky„.

Vodiči by si mali uvedomiť, že auto sa v sekunde môže zmeniť na nebezpečnú zbraň, preto žiadna frajerina za volantom nie je na mieste. Na jazdu sa treba sústrediť, nenechať sa rozptyľovať a plne sa venovať šoférovaniu,“ zdôrazňuje hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ilustračné foto: KR HaZZ Trnava

Možnosť jazdiť autom dáva mladým ľuďom pocit voľnosti a väčšej slobody.

Treba s ním však zaobchádzať rozumne, aby si mladí vodiči neprivodili traumu na celý život – z možných zdravotných následkov či už na sebe alebo na iných osobách alebo nebodaj usmrtením,“ pripomína Kredatusová.

Zo štatistík dopravnej nehodovosti v Trnavskom kraji za rok 2014 vyplýva, že vodiči motorových vozidiel vo veku do 24 rokov spôsobili 209 dopravných nehôd.

Z celkového počtu 1241 je to viac ako 16 percent, teda šestina nehôd. Až 31 mladých vodičov bolo pod vplyvom alkoholu.

Ulož ako PDF
Napísal 15. februára 2014 16:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mladí vodiči spôsobujú každú šiestu nehodu. Frajerina nie je na mieste”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.