reklama

Dobrá správa: vodiči autobusov chodia do práce triezvi

Krajskí dopravní policajti sa dnes v skorých ranných hodinách zamerali na dodržiavanie predpisov vodičov autobusov.

V Trnave, Hlohovci, Piešťanoch, Galante a Seredi skontrolovali krátko po nástupe do práce celkom 85 profesionálnych vodičov.

Dychové skúšky na alkohol boli u všetkých negatívne,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Počas akcie odhalili dopravní policajti dvanásť priestupkov.

V piatich prípadoch sa vodiči nevedeli preukázať dokladmi potrebnými k vedeniu vozidla, v piatich prípadoch nespĺňali autobusy predpísaný technický stav a v jednom prípade jazdil vodič bez ustanoveného osvetlenia. Neosvetlený jazdil aj jeden cyklista.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Dopravno-bezpečnostnú akciu polícia ukončila o 9. hodine. V podobných akciách budeme pokračovať aj naďalej s cieľom pozitívne ovplyvniť vývoj v dopravnej nehodovosti,“ uviedla Kredatusová.

Od začiatku tohto roka zaevidovala polícia v Trnavskom kraji 1158 dopravných nehôd. Ich počet síce oproti vlaňajšku klesol o 50, avšak počet usmrtených osôb sa nezmenil a vyšplhal sa na 43.

Ťažko sa zranilo 122 osôb (rovnako ako vlani) a ľahko 566.

Čo je však horšie, stúpa počet dopravných nehôd spôsobených vodičmi pod vplyvom alkoholu, pripomenula krajská policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 21. novembra 2012 11:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.