reklama

Policajti radili dôchodcom ako nenaletieť šmejdom a chrániť seba a svoj majetok

Aj keď sa starší ľudia nestávajú obeťami trestných činov častejšie ako iné vekové kategórie, životné skúsenosti spolu s fyzickými problémami, ktoré sú spojené so starnutím, spôsobujú, že trpia veľkým strachom z kriminality a pocitom bezmocnosti.

Hoci sa stále obávajú fyzického útoku a vykradnutia, neobávajú sa až tak podvodníkov, ktorí sú v skutočnosti pre nich veľkou hrozbou. Aby prekonali strach a predchádzali tomu, ako sa nestať obeťou trestného činu, prišli vo veľkom počte na stretnutie s políciou do priestorov Farského úradu v Smoleniciach.

Na stretnutí ich policajti poučili ako prežiť bezpečnú jeseň života a dostali cenné rady v oblasti prevencie kriminality. Policajti ich naučili, ako chrániť seba samého, svoj majetok, obydlie. Ako nenaletieť tzv. „šmejdom“, ktorí ich lákajú na predajné akcie a nútia ich kupovať podradný tovar za drahé peniaze.

prevencia-policia-1
prevencia-policia-2
O preventívne podujatie sa zaujímalo mnoho smolenických dôchodcov

Policajti seniorom poskytli informácie z oblasti dopravy, najmä im pripomenuli, ako sa bezpečne správať na ceste a aby si uvedomili, že nielen vodič auta, ale aj chodec a cyklista je riadnym účastníkom cestnej premávky. Zdôraznili im aj zmeny v zákone o cestnej premávke ohľadom nosenia reflexných materiálov.

Na záver stretnutia polície so smolenickými seniormi sa rozprúdila živá diskusia, počas ktorej sa pýtali aj na zmeny vo vydávaní osobných dokladov a lekárskych potvrdení k vodičským preukazom.

Policajti prítomným rozdali informačné brožúrky s cennými preventívnymi radami.

kpt. Mgr. Veronika Morvayová

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2014 8:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Policajti radili dôchodcom ako nenaletieť šmejdom a chrániť seba a svoj majetok”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.