reklama

Policajti radili dôchodcom ako nenaletieť šmejdom a chrániť seba a svoj majetok

Aj keď sa starší ľudia nestávajú obeťami trestných činov častejšie ako iné vekové kategórie, životné skúsenosti spolu s fyzickými problémami, ktoré sú spojené so starnutím, spôsobujú, že trpia veľkým strachom z kriminality a pocitom bezmocnosti.

Hoci sa stále obávajú fyzického útoku a vykradnutia, neobávajú sa až tak podvodníkov, ktorí sú v skutočnosti pre nich veľkou hrozbou. Aby prekonali strach a predchádzali tomu, ako sa nestať obeťou trestného činu, prišli vo veľkom počte na stretnutie s políciou do priestorov Farského úradu v Smoleniciach.

Na stretnutí ich policajti poučili ako prežiť bezpečnú jeseň života a dostali cenné rady v oblasti prevencie kriminality. Policajti ich naučili, ako chrániť seba samého, svoj majetok, obydlie. Ako nenaletieť tzv. „šmejdom“, ktorí ich lákajú na predajné akcie a nútia ich kupovať podradný tovar za drahé peniaze.

prevencia-policia-1
prevencia-policia-2
O preventívne podujatie sa zaujímalo mnoho smolenických dôchodcov

Policajti seniorom poskytli informácie z oblasti dopravy, najmä im pripomenuli, ako sa bezpečne správať na ceste a aby si uvedomili, že nielen vodič auta, ale aj chodec a cyklista je riadnym účastníkom cestnej premávky. Zdôraznili im aj zmeny v zákone o cestnej premávke ohľadom nosenia reflexných materiálov.

Na záver stretnutia polície so smolenickými seniormi sa rozprúdila živá diskusia, počas ktorej sa pýtali aj na zmeny vo vydávaní osobných dokladov a lekárskych potvrdení k vodičským preukazom.

Policajti prítomným rozdali informačné brožúrky s cennými preventívnymi radami.

kpt. Mgr. Veronika Morvayová

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2014 8:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Policajti radili dôchodcom ako nenaletieť šmejdom a chrániť seba a svoj majetok”

 1. 1
  duch svaty says:

  Este by ich mohli policajti poucit aj o tom ze ked pred regionalnymi volbami pridu za nimi lumpy s hrebickami ze hrebicky niesu istoty…

 2. 2
  pedro says:

  to uz kde sme aby policia skolila ludi aby nenaleteli smejdom pred ktorymi ich stat a policia nechrani?
  to uz mozu zrovna skolit ze si mam nechat hodinky doma aby ma neokradli na jarmoku zatial co policia vybera pokuty za parkovanie.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.