reklama

Pomaľovaný stánok s cukrovinkami na pešej zóne sa ľuďom nepáči

Farebný stánok s cukrovinkami pred Prachárňou sa ľuďom nepáči. Nad jeho umiestnením v centre Trnavy mnohí krútia hlavou.

Prevádzkovateľ pomaľovanej búdky má vydané právoplatné povolenie od mesta na krátkodobý ambulantný predaj pri príležitosti Valentína, Medzinárodného dňa žien a Veľkonočných sviatkov.

Na mnohých Trnavčanov aj návštevníkov mesta pôsobí stánok gýčovo a poukazujú na skutočnosť, že do historického centra sa farebný príves nehodí.

Tá búdka je tu ako päsť na oko. Prišli sme do Trnavy na výlet, chceme si urobiť zopár pekných fotografií námestia s divadlom, radnicou a ostatnými budovami – a tu zrazu toto čudo,“ krútili hlavou manželia v stredných rokoch zo Šale postávajúc pri Trojičke v sobotu popoludní.

budka-pesia-zonaTT
Pomaľovaný príves pôsobí na ľudí gýčovo a nepatrične

Podľa zatiaľ neoficiálnych informácií z mestského úradu predajcovi už po šibačke povolenie na predaj nevydajú, ale rušiť súčasné rozhodnutie o povolení predaja už nebudú. „Predaj touto formou sa neosvedčil. Máme podnety od občanov, že sa im stánok nepáči,“ potvrdila nám neoficiálne pracovníčka mestského úradu.

Mesto na jednej strane prikazuje majiteľom podnikov aké majú mať stoličky, markízy, kvetináče, aby všetko vizuálne ladilo s novou pešou zónou – na druhej strane nám tu straší takáto nevkusná búda. Pôsobí to trápne,“ poukazuje štyridsiatnik Pavol.

Ľuďom sa nepáči ani skutočnosť, že príves zostáva na pešej zóne celý víkend. Viacerí zastávajú názor, že aspoň od sobotného poobedia do pondelkového rána by mal majiteľ svoj stánok parkovať mimo centra.

Ulož ako PDF
Napísal 10. marca 2014 14:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pomaľovaný stánok s cukrovinkami na pešej zóne sa ľuďom nepáči”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.