reklama

V rámci Týždňa slovenských knižníc prídu do Trnavy Feldek aj Satinská

Už po pätnásty raz sa uskutoční na celom Slovensku podujatie Týždeň slovenských knižníc.

Bohaté aktivity prináša svojim návštevníkom aj Knižnica Juraja Fándlyho (KJF) v Trnave.

Od pondelka 31. marca bude pripravených viacero zaujímavých podujatí. „Chýbať nebudú exkurzie, hodiny literárnej, hudobnej a informačnej výchovy, školenia, tréningy. Vybrať si budú môcť všetky vekové kategórie i skupiny obyvateľstva,“ informuje Benjamína Jakubáčová z KJF.

Slávnostné otvorenie Týždňa slovenských knižníc v Trnavskom samosprávnom kraji sa uskutoční na pôde Knižnice Juraja Fándlyho 31. marca 2014 o 17. hodine. Nasledovať bude stretnutie s Luciou Satinskou a jej knihou Listy Oľge.

kniznica
Otvorenie vlaňajšieho Týždňa slovenských knižníc

ILUSTRAČNÉ FOTO: KJF

K naplneniu motta „Knižnice pre všetkých“ prispeje aj beseda aj pre odsúdených v Ústave pre výkon trestu odňatia slobody v Hrnčiarovciach nad Parnou.

V stredu 2. apríla príde do Trnavy Ľubomír Feldek. Témou stretnutia bude jeho kniha Ťahák z dejín slovenskej literatúry alebo od Lomidreva po Malkáča. O 17. hodine sa stretne so svojimi čitateľmi vo výnimočnom priestore – v Západnom krídle radnice. Vystúpi aj Katka Feldeková,“ priblížila B. Jakubáčová.

Vo štvrtok 3. apríla o 17. hodine sa v čitárni knižnice zhostí moderovania Mikuláš Jarábek, člen Fóra humoristov a predstaví najnovšiu knihu spomienok Naša dobrá kapela. Jej autor – sympatizant nášho klubu Fórum humoristov – Oldo Hlaváček je určite zárukou dobrej nálady a pohody.

Najmenší čitatelia sa stretnú v pondelok so spisovateľkou Lenkou Gahérovou a jej knihou TriDé z 3. D, vo štvrtok s básnikom Erikom Ondrejičkom a jeho knihou Čo sa skrýva v ceruzke. Nebude chýbať ani dobrodružná Noc s Andersenom, ktorá začína v piatok 4. apríla o 18.00 hod. v oddelení pre deti a na pobočke Vodáreň. Hosťami budú mama s dcérou Danuša Dragulová-Faktorová a Xénia Faktorová – obidve úspešné spisovateľky.

Vyhlásená bude aj súťaž o titul Kráľ detských čitateľov.

V hudobnom oddelení na Ul. M. Schneidra-Trnavského pripravuje knižnica v stredu 2. apríla hudobno-slovné pásmo na tému Šansón a vo štvrtok hudobné hry pre najmenších pod názvom Ako spieva vtáčik, ako aj ďalšie hodiny hudobnej výchovy. Záujemcovia o kolektívnu návštevu sa môžu prihlásiť v hudobnom oddelení.

Pre aktívnu skupinu seniorov je pripravené školenie pre prácu s počítačom – v utorok a štvrtok vždy o 9.00 hod. a v stredu tréning pamäti pod názvom Mozgový jogging. Kvôli obmedzenej kapacite sa treba na tieto aktivity vopred prihlásiť v študovni knižnice.

V rámci cyklu Kino pre nevidiacich sa v herni oddelenia pre deti v pohodlí ako v skutočnom kine stretnú nevidiaci a slabozrakí používatelia. 1. apríla o 14.00 hod. sa bude pre nich premietať film s audiokomentárom.

Pre tých, ktorí pozabudli na plynúci čas a nevrátili načas požičané knihy, je tu šanca vybaviť si podlžnosti v rámci amnestie. Ak knihy počas Týždňa slovenských knižníc vrátia v poriadku, knižnica nebude od nich vymáhať pokutu za prekročenie výpožičnej doby,“ zakončila pozitívnou správou na záver Benjamína Jakubáčová z Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave.

Informácie nájdete aj na stránke www.kniznicatrnava.sk.

Plagát:
kniznica-tyzden-2014

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2014 14:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.