reklama

Týždeň slovenských knižníc bude opäť v znamení viacerých zaujímavých poduajtí

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave sa každoročne zapája do celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc, ktoré vyhlasuje Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc.

Cieľom podujatia e pozitívne zviditeľňovať knižnice ako významné kultúrne a vzdelávacie inštitúcie, ktoré majú svoje nezastupiteľné miesto v našej spoločnosti a neoddeliteľne patria do života komunít, propagovať a prezentovať knihy, knižnú kultúru a podporovať čítanie.

V pondelok 28. februára 2022 o 10. hod. v čitárni Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave sa uskutoční slávnostné otvorenie Týždňa slovenských knižníc v trnavskej župe.


Interiéry knižnice

Ilustračné foto: TTSK

Okrem hesla „Knižnice pre všetkých“, ktoré zdôrazňuje demokratický prístup knižníc ku vzdelaniu a informáciám a prezentuje služby verejných knižníc poskytovaných na princípe rovnosti prístupu pre všetkých, bez ohľadu na vek, rasu, pohlavie, náboženstvo, národnosť, jazyk alebo spoločenské postavenie, reaguje 23. ročník tohto podujatia aj na naliehanie súčasnej doby a potrebu ochrany životného prostredia.

Preto ústrednou témou podujatia v roku 2022 sú EKO knižnice a heslo „Vďaka knižniciam rozkvitne tvoja myseľ aj príroda“. Knižnica Juraja Fándlyho sa pripája k ekologickému správaniu a k ochrane životného prostredia.

Súčasťou slávnostného otvorenia bude vyhlásenie 7. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže pre začínajúcich autorov zo Slovenska i Slovákov žijúcich v zahraničí – Literárny salón Trnava 2022 a vyhlásenie výtvarnej súťaže pre deti do 15 rokov Vytvor vlastný komiks.

Počas týždňa sú pripravené podujatia pre návštevníkov všetkých vekových kategórií – privítame známu spisovateľku a laureátku Ceny čitateľov v rámci literárnej ceny Anasoft litera 2021 Veroniku Šikulovú, recitátorku a rozhlasovú herečku Máriu Schlosserovú, pre seniorov ponúkame trénovanie pamäte a pre najmenších návštevníkov v rámci jarných prázdnin každodenné hry v herni oddelenia pre deti aj v pobočkách knižnice.

V čitárni bude nainštalovaná výstava ručných prác žiakov Špeciálnej základnej školy na Beethovenovej ul. v Trnave.

Týždeň slovenských knižníc je aj príležitosťou i pre tých čitateľov, ktorí pozabudli na plynúci čas a nevrátili požičané knihy v stanovenom čase. Knižnica nebude od nich vymáhať pokutu za prekročenie výpožičnej doby, ak knihy v tomto týždni vrátia v poriadku.

Jednorazový vstup do knižnice bude zadarmo.

Ľubica Malá

Kompletný program Týždňa slovenských knižníc (pre zväčšenie kliknite na obrázok):

Ulož ako PDF
Napísal 23. februára 2022 15:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.