reklama

Jarmok začne v tomto roku 11. septembra. Pozrite si navrhované rozmiestnenie stánkov

Tradičný trnavský jarmok (TTJ) sa v roku 2014 uskutoční v termíne od 11. do 14. septembra.

Lokalita jarmočiska bude v mnohom podobná s minulým rokom, ktorý znamenal pre usporiadanie jarmoku pomerne výrazné zmeny.

Na rozdiel od vlaňajška už budú k dispozícii priestory obnovenej pešej zóny v celej dĺžke. Na Hlavnej ulici nájdu návštevníci jarmoku stánky ľudových remeselníkov.

Tak ako vlani ani tento rok sa pre výstavbu City Arény nepočíta s lokalitou parkoviska pri VÚB a časťou ulice Dolné Bašty od Športovej ulice.

Občerstvovacie centrá budú umiestnené na Vajanského ulici pri budove okresného úradu a krajského súdu a na parkovisku za Bernolákovou bránou.

trnavsky-jarmok-2010-2
Jarmok je najnavštevovanejšou udalosťou roka v Trnave

Pre komerčných predajcov zostávajú určené priestory prakticky nezmenené – nájdeme ich v lokalitách ulíc Dolné bašty (od okresného súdu po VÚB), v časti Vajanského ulice (v úseku od križovatky s Námestím SNP po občerstvovacie centrum Vajanského), na Paulínskej, Dolnopotočnej a Trhovej pri mestskom úrade.

Stánky s predvádzaním výroby ľudovo-umeleckých výrobkov v spojení s predajom budú umiestnené na Trojičnom námestí, na Hlavnej a Divadelnej ulici.

Drevené stánky komerčných predajcov ľudovoumeleckých výrobkov, drobných ozdobných, úžitkových a dekoračných predmetov osadia na Radlinského ulicu.

Kolotoče budú návštevníkom k dispozícii v troch lokalitách: na parkovisku za OD Jednota (Dolnopotočná), medzi budovou poisťovne a Balakovom a v Orolskej záhrade vedľa budovy VÚB.

Hlavné pódium kultúrneho programu bude tradične na Trojičnom námestí.

Aj v tomto roku bude súčasťou programu jarmoku podujatie Stredovek pod hradbami v Bernolákovom sade.

Organizátorom TTJ je mesto Trnava. Rozpočet jarmoku počíta s príjmami vo výške 152 – tisíc eur, výdavky sú odhadované na 105 – tisíc eur.

Organizačné zabezpečenie TTJ pripravil odbor dopravy a komunálnych služieb a prekladá ho na schválenie poslancom mestského zastupiteľstva.

Tradičný trnavský jarmok 2014 v kocke

Termín konania: 11.9.2014 – 14.9.2014

Lokalita TTJ: Dolné bašty (v úseku od súdu po križovatku s ulicou Športová), Paulínska, Dolnopotočná, Trojičné námestie, Trhová, Radlinského, bývalé Jakubské námestie, Vajanského (parkovisko pri „agrise“), Radlinského (parkovisko pod Bernolákovou bránou), Hlavná, Divadelná, Trhová

Občerstvovacie centrá: Radlinského ulica – parkovisko pod Bernolákovou bránou a Vajanského ulica parkovisko pri „agrise“

Kultúrne podujatia: Trojičné námestie, Bernolákov park

Atrakcie ĽTZ: Dolnopotočná (verejné priestranstvo – parkovisko) príp. ostatné pozemky v súkromnom vlastníctve v lokalite jarmočniska

Ľudové remeslá: Ulica Hlavná a Trojičné námestie a Divadelná ulica

Lokalita čistenia jarmočniska: Hlavná, Dolné bašty, Paulínska, Dolnopotočná, Hviezdoslavova, Trojičné námestie, Trhová, Radlinského, Divadelná, Štefánikova, Námestie SNP, Bernolákov park, Pekárska v úseku pri budove pošty, Vajanského, parkovisko pod Bernolákovou bránou, Františkánska, bývalé Jakubské námestie, Veselá, Malatinského

MAPA JARMOKU 2014:
jarmok-2014-mapa
Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Ulož ako PDF
Napísal 22. apríla 2014 9:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jarmok začne v tomto roku 11. septembra. Pozrite si navrhované rozmiestnenie stánkov”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.