reklama

Jarmok čakajú veľké zmeny. Pozrite si odporučený návrh rozmiestnenia stánkov

Výstavba futbalovej City Areny a rekonštrukcia pešej zóny poriadne zamiešajú s rozmiestnením stánkov počas Tradičného trnavského jarmoku 2013.

Najnavštevovanejšie podujatie roka sa uskutoční v centre Trnavy od 12. do 15. septembra.

O novom návrhu usporiadania jarmočniska, ktorý pripravil Odbor dopravy a komunálnych služieb mestského úradu, rokovala mestská rada.

Jej členovia podľa informácií portálu trnava-live.sk odporučia zastupiteľstvu prijať návrh rozmiestnenia jarmočniska, ktorý priblížime nižšie. Definitívne potvrdenie návrhu bude na poslancoch zastupiteľstva v polovici apríla.

trnavsky-jarmok-2010-7
Pred radnicou budú miesto remeselníkov stavbári

Septembrový jarmok sa dostane aj do lokalít, na ktoré Trnavčania a návštevníci doteraz neboli zvyknutí.

V lokalite jarmočniska sa nepočíta s areálom futbalového štadióna a časťou ulice Dolné bašty, v úseku od múzea po križovatku so Športovou ulicou, a tiež s Hlavnou ulicou v úseku od Radničnej reštaurácie po Trhovú.

Zrušené budú obe občerstvovacie centrá na Dolných Baštách bašty na parkovisku pri detskom ihrisku a pod hradbami oproti múzeu. Nahradené budú novovytvorenými občerstvovacími centrami na parkovisku pred krajským súdom a obvodným úradom na Vajanského ulici a na parkovisku za Bernolákovou bránou.

Stánky remeselníkov a ľudových umelcov budú umiestnené na Trojičnom námestí, a po novom aj na Jakubskom námestí (pred františkánskym kostolom), Divadelnej, Františkánskej, Pekárskej, Hviezdoslavovej a Radlinského ulici.

Novinkou tohtoročného jarmoku bude umiestnenie komerčných stánkov pri evanjelickom dome na ceste pred okresným súdom a na časti Vajanského ulice.

Komerční predajcovia a komerční predajcovia ľudovoumeleckých výrobkov tak budú rozložení v lokalitách ulíc Námestie SNP (v úseku od križovatky s Rázusovou ulicou po Hlavnú), Dolné bašty, časť ulice Vajanského (v úseku od križovatky s Námestím SNP po občerstvovacie centrum), Paulínska, Dolnopotočná, Trhová, Hlavná (pešia zóna, pravdepodobne od Trhovej po evanjelický dom).

Kolotoče nájdu návštevníci jarmoku na Paulískej ulici medzi poisťovňou a Balakovom, na parkovisku za Jednotou, a pravdepodobne aj v Orolskej záhrade vedľa VUB-ky.

Súčasťou TTJ 2013 bude aj obľúbený Stredovek pod hradbami v Bernolákovom sade.

Hlavný kultúrny program zostane umiestnený na Trojičnom námestí.

MAPA CELKOVÉHO ROZMIESTNENIA STÁNKOV:
(pre vyššie rozlíšenie kliknite na mapky)
jarmok2013-mapa-celkova

jarmok-vajanskeho-namsnp
VAJANSKÉHO, NÁMESTIE SNP (pri evanjelickom dome)

jarmok-divadelna-radlinskeho-vaj
BERNOLÁKOVA BRÁNA, RADLINSKÉHO, DIVADELNÁ, FRANTIŠKÁNSKA

jarmok-hlavna
HLAVNÁ ULICA (od Trhovej po evanjelický dom)

jarmok-hviezdoslavova
HVIEZDOSLAVOVA, PEKÁRSKA

jarmok-trojicne
TROJIČNÉ NÁMESTIE

Ulož ako PDF
Napísal 20. marca 2013 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jarmok čakajú veľké zmeny. Pozrite si odporučený návrh rozmiestnenia stánkov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.