reklama

Jarmok čakajú veľké zmeny. Pozrite si odporučený návrh rozmiestnenia stánkov

Výstavba futbalovej City Areny a rekonštrukcia pešej zóny poriadne zamiešajú s rozmiestnením stánkov počas Tradičného trnavského jarmoku 2013.

Najnavštevovanejšie podujatie roka sa uskutoční v centre Trnavy od 12. do 15. septembra.

O novom návrhu usporiadania jarmočniska, ktorý pripravil Odbor dopravy a komunálnych služieb mestského úradu, rokovala mestská rada.

Jej členovia podľa informácií portálu trnava-live.sk odporučia zastupiteľstvu prijať návrh rozmiestnenia jarmočniska, ktorý priblížime nižšie. Definitívne potvrdenie návrhu bude na poslancoch zastupiteľstva v polovici apríla.

trnavsky-jarmok-2010-7
Pred radnicou budú miesto remeselníkov stavbári

Septembrový jarmok sa dostane aj do lokalít, na ktoré Trnavčania a návštevníci doteraz neboli zvyknutí.

V lokalite jarmočniska sa nepočíta s areálom futbalového štadióna a časťou ulice Dolné bašty, v úseku od múzea po križovatku so Športovou ulicou, a tiež s Hlavnou ulicou v úseku od Radničnej reštaurácie po Trhovú.

Zrušené budú obe občerstvovacie centrá na Dolných Baštách bašty na parkovisku pri detskom ihrisku a pod hradbami oproti múzeu. Nahradené budú novovytvorenými občerstvovacími centrami na parkovisku pred krajským súdom a obvodným úradom na Vajanského ulici a na parkovisku za Bernolákovou bránou.

Stánky remeselníkov a ľudových umelcov budú umiestnené na Trojičnom námestí, a po novom aj na Jakubskom námestí (pred františkánskym kostolom), Divadelnej, Františkánskej, Pekárskej, Hviezdoslavovej a Radlinského ulici.

Novinkou tohtoročného jarmoku bude umiestnenie komerčných stánkov pri evanjelickom dome na ceste pred okresným súdom a na časti Vajanského ulice.

Komerční predajcovia a komerční predajcovia ľudovoumeleckých výrobkov tak budú rozložení v lokalitách ulíc Námestie SNP (v úseku od križovatky s Rázusovou ulicou po Hlavnú), Dolné bašty, časť ulice Vajanského (v úseku od križovatky s Námestím SNP po občerstvovacie centrum), Paulínska, Dolnopotočná, Trhová, Hlavná (pešia zóna, pravdepodobne od Trhovej po evanjelický dom).

Kolotoče nájdu návštevníci jarmoku na Paulískej ulici medzi poisťovňou a Balakovom, na parkovisku za Jednotou, a pravdepodobne aj v Orolskej záhrade vedľa VUB-ky.

Súčasťou TTJ 2013 bude aj obľúbený Stredovek pod hradbami v Bernolákovom sade.

Hlavný kultúrny program zostane umiestnený na Trojičnom námestí.

MAPA CELKOVÉHO ROZMIESTNENIA STÁNKOV:
(pre vyššie rozlíšenie kliknite na mapky)
jarmok2013-mapa-celkova

jarmok-vajanskeho-namsnp
VAJANSKÉHO, NÁMESTIE SNP (pri evanjelickom dome)

jarmok-divadelna-radlinskeho-vaj
BERNOLÁKOVA BRÁNA, RADLINSKÉHO, DIVADELNÁ, FRANTIŠKÁNSKA

jarmok-hlavna
HLAVNÁ ULICA (od Trhovej po evanjelický dom)

jarmok-hviezdoslavova
HVIEZDOSLAVOVA, PEKÁRSKA

jarmok-trojicne
TROJIČNÉ NÁMESTIE

Ulož ako PDF
Napísal 20. marca 2013 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jarmok čakajú veľké zmeny. Pozrite si odporučený návrh rozmiestnenia stánkov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.