reklama

Jarmok rozmiestnia v nových lokalitách, od soboty začnú uzávierky ulíc

Tradičný trnavský jarmok sa v tomto roku pre výstavbu futbalovej City Areny a rekonštrukciu pešej zóny dostane aj do lokalít, na ktoré Trnavčania a návštevníci doteraz neboli zvyknutí.

Najnavštevovanejšie podujatie roka sa uskutoční v centre Trnavy od 12. do 15. septembra 2013.

V lokalite jarmočniska sa nepočíta s areálom futbalového štadióna a časťou ulice Dolné bašty, v úseku od múzea po križovatku so Športovou ulicou, a tiež s Hlavnou ulicou v úseku od Radničnej reštaurácie po Trhovú.

Zrušené budú obe občerstvovacie centrá na Dolných Baštách bašty na parkovisku pri detskom ihrisku a pod hradbami oproti múzeu. Nahradené budú novovytvorenými občerstvovacími centrami na parkovisku pred krajským súdom a obvodným úradom na Vajanského ulici a na parkovisku za Bernolákovou bránou.

Stánky remeselníkov a ľudových umelcov budú umiestnené na Trojičnom námestí a Hlavnej ulici a po novom aj na Jakubskom námestí (pred františkánskym kostolom), Divadelnej, Františkánskej, Pekárskej, Hviezdoslavovej, Radlinského ulici a v Promenáde.

V Bernolákovom sade sa môžu povoziť deti na poníkoch, k dispozícii tu budú aj nafukovacie atrakcie zadarmo.

jarmok
Trnavský jarmok priťahuje každoročne do centra desaťtisíce ľudí

V priestoroch jarmočniska bude vytvorených 364 predajných miest pre komerčných predajcov, 268 miest obsadia ľudovoumeleckí výrobcovia, k dispozícii bude aj 39 stánkov s občerstvením. Celkovo bolo z dôvodu limitovaného počtu miest zamietnutých 132 žiadostí.

Novinkou tohtoročného jarmoku bude umiestnenie komerčných stánkov pri evanjelickom dome na ceste pred okresným súdom a na časti Vajanského ulice.

Komerční predajcovia a komerční predajcovia ľudovoumeleckých výrobkov tak budú rozložení v lokalitách ulíc Námestie SNP (v úseku od križovatky s Rázusovou ulicou po Hlavnú), Dolné bašty, časť ulice Vajanského (v úseku od križovatky s Námestím SNP po občerstvovacie centrum), Paulínska, Dolnopotočná a Trhová.

Kolotoče nájdu návštevníci jarmoku na Paulískej ulici medzi poisťovňou a Balakovom, na parkovisku za Jednotou, a rovnako aj v Orolskej záhrade vedľa VUB-ky.

Súčasťou TTJ 2013 bude aj obľúbený Stredovek pod hradbami v Bernolákovom sade.

Hlavný kultúrny program zostane umiestnený na Trojičnom námestí.

MAPA JARMOKU 2013
jarmok-2013-mapa-n
Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Úsek komunálnych služieb zverejnil plánované uzávierky ulíc.

Radlinského ulica bude uzavretá už od soboty 7. septembra od 6. hodiny h do pondelka 16. septembra 14.00.

Hviezdoslavovu a Pekársku ulica uzatvoria v období od pondelka 9. septembra od 22.00 h do 16. septembra 14.00.

Ostatné uvedené ulice (Hlavná, Paulínska, Trhová, Dolné bašty, Františkánska, Vajanského, Dolnopotočná, Divadelná) budú uzavreté od pondelka 9. septembra od 22.00 h do nedele 15. septembra do 24.00 hodiny.

Obyvateľom, ktorí bývajú v centre mesta na uvedených uliciach, bude umožnený vjazd na základe občianského preukazu. Vozidlám zásobovania bude vjazd do centra mesta povolený na základe karty, ktorú dostanú od Organizačnej skupiny TTJ 2013.

Obchádzková trasa centra bude vedená po Halenárskej ulici a po ulici J. Hollého.

Na stiahnutie: Bulletin mesta Trnava s kompletným kultúrnym programom a orientačnou mapkou – bulletin775aTTJ_nahlad“>sťahujte TU.

Ulož ako PDF
Napísal 5. septembra 2013 9:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jarmok rozmiestnia v nových lokalitách, od soboty začnú uzávierky ulíc”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.