reklama

Jarmok bude v tomto roku od 6. do 9. septembra. Prinášame základné praktické informácie

Tradičný trnavský jarmok (TTJ) 2018 sa uskutoční od štvrtka 6. do nedele 9. septembra. Organizátorom podujatia je mesto Trnava. Prinášame základné praktické informácie pre návštevníkov.

Remeselníci a ľudoví umelci budú situovaní na Hlavnej ulici, Trojičnom námestí a Radlinského ulici.

Kultúrne podujatia budú prebiehať na Trojičnom námestí, v Parku Antona Bernoláka a na Hviezdoslavovej ulici.

Občerstvovacie centrá budú v tomto roku situované na parkovisku pri Bernolákovej bráne a na parkovisku pri Katastránom úrade na Vajanského ulici.

Pre stánky s predajom komerčného tovaru sú určené lokality ulíc Dolné Bašty (medzi okresným súdom a múzeom), Paulínska, Trhová, časť Vajanského a Dolnopotočná za OD Jednota. Na parkovisku za Jednotou budú umiestnené aj kolotoče.

Ilustračné foto

Oficiálne povolený čas predaja počas Tradičného trnavského jarmoku v komerčných a remeselníckych stánkoch je stanovený vo štvrtok a v nedeľu od 8. do 20. hodiny, v piatok a sobotu do 21. hodiny.

Občerstvovacie centrá, stánky s jedlom a pochutinami ako aj kolotoče majú povolený čas fungovania od 8. hodiny. Vo štvrtok a v nedeľu do 22. hodiny, v piatok a sobotu do polnoci.

Kvôli jarmoku príde v centrálnej mestskej zóne k dopravným obmedzeniam.

Tie začnú priebežne už v utorok 4. septembra, kedy sa v lokalite jarmočiska začne s technickými prípravami. Do uzavretej zóny budú mať prístup okrem držiteľov povolení na vjazd (predajcovia, organizačný štáb, technická podpora) aj obyvatelia centra, ktorí sú povinní na prípadnú výzvu Mestskej polície relevantným spôsobom – dokladom totožnosti, nájomnou zmluvou a pod. – preukázať skutočnosť, že sú obyvateľmi zóny.

Mesto Trnava predpokladá v roku 2018 s výdavkami na organizáciu TTJ vo výške 136-tisíc eur, príjmy by mali dosiahnuť 208-tisíc eur. Mestská pokladnica by si tak mala z konania jarmoku prilepšiť o 72-tisíc eur.

Najvyššie poplatky zaplatia mesto prevádzkovatelia stánkov s jedlom a nápojmi – 1200 eur.

Predajcovia potravinárskeho tovaru a pochúťok ako sú napríklad cukrová vata, langoše, gofry, trdelníky, medovníky, pukance, donutky, zemiakové placky, špirálky, hot-dog, koláče, štrúdle, šporheltníky, varená kukurica, cukrovinky, údeniny, syry, syrové výrobky či podplamenníky zaplatia 250 eur,

Poplatok za predaj tekvicových jadierok, orechov, ovocia, zeleniny, korenín, byliniek či zdravého jedla je stanovený na 200 eur.

Komerční predajcovia zaplatia 350 eur, predajcovia balónov 300 eur, obchodníci s hračkami, živými kvetmi, blikajúcimi ozdobami 170 eur.

Poplatok za možnosť prezentovania remeselnej výroby spojenej s drobným predajom je stanivený na 50 eur.

Obchodníci zaplatia mestu aj ďalšie poplatky napríklad za zriadenie elektrickej prípojky pre stánky s občerstvením – 55 eur či za prenájom mestského dreveného stánku 3×2 m2 – 200 eur.

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 27. augusta 2018 13:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jarmok bude v tomto roku od 6. do 9. septembra. Prinášame základné praktické informácie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.