reklama

Discgolf si môže zahrať každý. Prvý turnaj sa uskutoční už aj v Trnave

Prvý turnaj v hre discgolf na území Trnavy sa uskutoční v sobotu 17. mája pod názvom Trnava Open 2014.

Hra je odvodená od klasického jamkového golfu, avšak namiesto loptičiek sa používajú lietajúce disky (frisbee). Hráči sa snažia zasiahnuť cieľ – stojanový kôš, ktorý nahrádza jamku.

Discgolf je individiálna hra. Každý hráč si zapisuje skóre – počet pokusov – na jednotlivých košoch (jamkách) – víťazom sa stáva hráč s najnižším skóre. Ako ihriská slúžia najčastejšie pekné lokality v parkoch alebo vo voľnej prírode.

Pripravených máme 12 košov rozmiestnených na lúke a v parku medzi stromami tak, aby hru zvládli aj začiatočníci. Trnava Open 2014 je prvým discgolfovým turnajom v našom meste, v okolí sa pravidelne uskutočňujú turnaje už od roku 2007, tradične v zámockom parku v Budmericiach a v okolí zámku Smolenice,“ hovorí organizátor podujatia Roman Miezga.

VIDEO:

Premiérový turnaj v discgolfe odohrajú na lúke a v parčíku na okraji sídliska Družba za Kauflandom.

Hlavným cieľom organizátorov v spolupráci so Slovenskou asociáciou frisbee, ktorá zastrešuje všetky športy s lietajúcimi diskami, je spropagovať a rozšíriť discgolf v našom meste. Tomuto cieľu bola prispôsobená aj náročnosť ihriska, hody na jednotlivé koše určite zvládnu aj začiatočníci,“ vysvetľuje R. Miezga.

Prihlásiť sa teda môžu aj hráči bez skúseností s touto hrou, ktorá si vyžaduje okrem presnej ruky, turistickú obuv, športového ducha a samozrejme aspoň jeden lietajúci disk (frisbee).

Organizátori myslia aj na tých, ktorí ešte žiadny disk nemajú a pripravili mnoho diskov k zapožičaniu.

Radi privítame účastníkov bez rozdielov – mladých aj starších, mužov aj ženy. Discgolf totiž zvládne každý a dá sa hrať takmer po celý život,“ pripomína.

Prihlášku na turnaj je možné uskutočniť na stránke www.discgolf.sk alebo priamo na mieste, v prípade, že zostanú voľné miesta.

Začíname ráno od 8.30, kedy skúsenejší hráči predvedú nováčikom rýchlokurz hry a vysvetlia im základné pravidlá. Následne sa účastníci rozdelia do skupiniek a po absolvovaní troch základných kôl s krátkou prestávkou na občerstvenie vyvrcholí podujatie približno okolo 15.30 finálovým kolom a vyhodnotením,“ konkretizoval organizátor Trnava Open 2014 v discgolfe Roman Miezga.

Detaily a registrácia na podujatie:
http://www.discgolf.sk/statistics/index.php/tournaments/tournament_details/30

Pozvánka (pre zväčšenie kliknite):
discgolf-trnava-open

Ulož ako PDF
Napísal 10. mája 2014 10:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.