reklama

Policajní psovodi absolvovali špeciálny výcvik s poľským inštruktorom

Policajní psovodi z Okresného riaditeľstva PZ v Trnave mali špeciálny výcvik s inštruktorom z Poľska.

Zbigniew Balcerczak je bývalý policajt, ktorý v Poľsku vykonáva výcvik so psami pre špecializované útvary. V stredu 4. júna zavítal aj do Trnavy a spoločne s piatimi psovodmi a siedmimi služobnými psami trénovali na ihrisku v Modranke.

„Špecifickosť tréningu so zahraničným hosťom spočívala v cvičení niektorých novších prvkov. Išlo napríklad o to, naučiť psy reagovať na nové pohyby potenciálneho páchateľa a teda na nečakaný útok z jeho strany na psa. Venovali sa technike obrany psovoda a zneškodnenia páchateľa úderom náhubku. Cvičili vyhľadanie ukrytého páchateľa a jeho označenie či zadržanie páchateľa, ak sa pes zmocní nejakej jeho časti odevu alebo aktovky a podobne,“ priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

psovodi-2
psovodi-1

Foto: OR PZ Trnava

Po ukončení výcviku vyjadrili obidve strany, tak trnavskí psovodi, ako aj poľský partner, veľkú spokojnosť so vzájomnou výmenou skúseností a spoluprácou na medzinárodnej úrovni.

Vylepšovanie techník a zavádzanie nových prvkov pri výcviku zefektívňuje prácu polície pri nasadzovaní služobných psov v reálnom výkone a prispieva tak k zlepšeniu činnosti polície napríklad pri udržaní verejného poriadku alebo zadržaní páchateľa.

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2014 11:47. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.