reklama

Policajní kynológovia cvičili na trnavskom gymnáziu vyhľadávanie drog a výbušnín

Policajní kynológovia absolvovali v stredu 4. júla výcvik so svojimi psami na Gymnáziu Jána Hollého Na hlinách.

Vzhľadom na niekoľkoročnú dobrú spoluprácu s políciou, sme im aj tento rok, v prázdninovom období, umožnili vykonať v priestoroch našej školy výcvik so psami,“ uviedol riaditeľ gymnázia, František Klotton.

ILUSTRAČNÉ FOTO: For Dog Trainers

Výcviku sa podľa slov krajskej policajnej hovorkyne Martiny Kredatusovej zúčastnilo šesť psovodov z okresov Galanta, Senica a Trnava so psami plemena Nemecký ovčiak a jedným Belgickým ovčiakom.

Zameraný bol na špeciálne pachové práce a na vyhľadávanie drog a výbušnín.

Takúto formu výcviku volíme preto, aby sa obmieňalo prostredie, v ktorom so psami pracujeme. Keďže gymnázium nám aj tento rok vyšlo v ústrety, padlo nielen nám, ale aj našim psom veľmi vhod, že sme v týchto horúcich dňoch mohli vykonať výcvik v príjemných, vnútorných priestoroch. V rámci dvojhodinového cvičenia všetci psi našli ukryté vzorky v stanovenom limite a teda s ich prácou môžeme byť spokojní,“ uviedol kpt. Miloš Macák, ktorý má na starosti služobnú kynológiu v rámci krajského riaditeľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 5. júla 2012 9:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.