reklama

Kynológovia na Cukrovej končia, otvára sa šanca pre bejzbalistov

Kynologický areál na Cukrovej ulici končí.

Mestský kynologický klub Trnava – Kopánka si prenajíma pozemky na Cukrovej ulici 17 rokov. Po dohode s mestom vybudujú nový areál na Sibírskej ulici.

Kynologický klub tu bude pôsobiť spoločne s Klubom športovej a služobnej kynológie. Lokalita je situovaná medzi horúcovodom a severnou časťou obchvatu neďaleko Strednej odbornej školy elektrotechnickej.

Na Cukrovej ulici, v priestoroch súčasného kynologického cvičiska, plánujú stavať nový bejzbalový areál.

kynolog-sibirska
mapa-kynlogo
Kynológovia sa presťahujú na voľné pozemky medzi horúcovodom a obchvatom

Mesto zaplatí kynológom 10-tisíc eur, ktoré použijú na náklady na presťahovanie a vybudovanie areálu na Sibírskej ulici.

Kluby sa dohodli na spoločnom využívaní pozemku, na spoločnej výstavbe základnej infraštruktúry a na spoločnom využití príspevku mesta. Všetky úpravy na pozemku ohlásia obidva kluby naraz a spoločne jedným ohlásením drobnej stavby,“ uvádza sa v materiáli odboru právneho a majetkového na mestskom úrade, ktorý bude predložený na schválenie poslancom mestského zastupiteľstva.

cukrova
Pohľad na pozemky na Cukrovej ulici, na ktorých by mohol vzniknúť v budúcnosti areál bejzbalistov. V pozadí kynologické cvičisko

Ako sme informovali v apríli tohto roka, v susedstve kynologického areálu plánuje rozširovanie svojej činnosti Tenisové centrum Empire.

V lokalite by tiež mohli nájsť miesto úspešní trnavskí bejzbalisti, mnohonásobní majstri Slovenska.

Bejzbalový klub je po nútenom odchode z priestorov STU na Prednádraží bez vlastného areálu.

S mestom plánujú uzatvoriť zmluvu o dlhodobom prenájme pozemkov s rozlohou približne 16-tisíc metrov štvorcových na obdobie 20 rokov.

Podmienkou je začatie výstavby areálu najneskôr do 18 mesiacov od uzavretia zmluvy o výpožičke.

bejzbal-cukrova

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2013 9:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kynológovia na Cukrovej končia, otvára sa šanca pre bejzbalistov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.