reklama

Oblečenie, knihy, spotrebiče, hračky aj školské pomôcky. Zóna bez peňazí bude na trnavskom gymnáziu cez víkend

Už po štvrtýkrát sa pod záštitou študentov a pedagógov Gymnázia Jána Hollého v Trnave a dobrovoľníkov uskutoční v dňoch 17. a 18. júna Letná zóna bez peňazí 2022. Miesto, odkiaľ si bez centa vo vrecku, úplne zadarmo, môžete odniesť čokoľvek, čo sa vám páči.

Priniesť so sebou môžete LETNÉ oblečenie, knihy, šperky, kuchynské pomôcky, funkčné domáce spotrebiče či iné doplnky do domácnosti, školské pomôcky a hračky. Ale pozor! Veci by mali byť zachovalé a funkčné, tak, aby ich mohli ešte druhí ľudia využiť, pripomenula organizátorka akcie Zuzana Šujanová.

Deravé svetre, špinavé hračky či roztrhané knihy radosť už nikomu neurobia a preberať sa nebudú.

V piatok 17. júna 2022 v čase od 14. do 19. hodiny bude prebiehať zber vecí a v sobotu 18.júna 2022 od 09. do 13.00 bude Zóna bez peňazí otvorená pre všetkých, ktorí majú záujem nakúpiť „bez peňazí“. Všetko bude prebiehať v priestoroch Gymnázia J. Hollého (na Hlinách 30, Trnava).

Zóna bez peňazí je určená pre mladé rodiny, ktorej deti rastú rýchlejšie, ako sa napĺňa peňaženka. Pre seniorov, ktorým dôchodok na všetky potreby nepostačuje.

Pre všetkých, ktorých postretla neľahká životná situácia, ale aj pre študentov, študentky a kreatívne typy, ktoré dávajú veciam druhú šancu. Vítaní sú všetci, ktorým myšlienka znovu využitia pekného oblečenia a vecí, ktoré by inak skončili na skládke nie je cudzia a záleží im na našej krásnej planéte, ktorú určite nechcú mať plných odpadkov,“ doplnila Zuzana Šujanová

Oblečenie a veci, ktoré si v sobotu nenájdu svojho majiteľa poputujú do organizácii, ktoré pomáhajú rôznou formou skupinám ľudí a jednotlivcom v nepriaznivej životnej situácii a pôsobia v Trnave a jej okolí.


Na podujatí sa podieľajú pedagógovia aj študenti GJH v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 12. júna 2022 11:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.