reklama

Letná Zóna bez peňazí: Prineste veci, ktoré urobia radosť niekomu inému a zároveň „nakupujte“ zadarmo

Už tretíkrát sa pod záštitou študentov a pedagógov Gymnázia Jána Hollého v Trnave a dobrovoľníkov uskutoční v dňoch 21. – 22. júna 2019 Letná zóna bez peňazí 2019. Miesto, odkiaľ si bez centa vo vrecku, úplne zadarmo, môžete odniesť čokoľvek, čo sa vám páči.

Podujatie už dobré známe pre všetkých Trnavčanov sa dokonca môže tento rok tešiť z prekrásneho 2. miesta súťaže Ekologický čin roka 2018 za kreatívnu a inšpiratívnu aktivitu v oblasti životného prostredia v kategórii materské, základné a stredné školy, ktorú Trnavská župa vyhlásila pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia.

Priniesť so sebou môžete LETNÉ oblečenie, knihy, šperky, kuchynské pomôcky, funkčné domáce spotrebiče či iné doplnky do domácnosti, školské pomôcky a hračky.

Ale pozor! Veci by mali byť zachovalé a funkčné, tak, aby ich mohli ešte druhí ľudia využiť. Deravé svetre, špinavé hračky či roztrhané knihy radosť už nikomu neurobia a preberať sa nebudú.

Ilustračné foto: Zóna bez peňazí

V piatok 21. júna 2019 v čase od 14. do 19.00 hod. bude prebiehať zber vecí a v sobotu 22.júna od 09. do 13.00 hodiny bude Zóna bez peňazí otvorená pre všetkých, ktorí majú záujem nakúpiť „bez peňazí“.

Všetko bude prebiehať vo vestibule Gymnázia J. Hollého (na Hlinách 30, Trnava). V prípade pekného počasia na parkovisku pred gymnáziom.

Zóna bez peňazí je určená pre mladé rodiny, ktorej deti rastú rýchlejšie, ako sa napĺňa peňaženka. Pre seniorov, ktorým dôchodok na všetky potreby nepostačuje.

Pre všetkých, ktorých postretla neľahká životná situácia, ale aj pre študentov, študentky a kreatívne typy, ktoré dávajú veciam druhú šancu.

Vítaní sú všetci, ktorým myšlienka znovu využitia pekného oblečenia a vecí, ktoré by inak skončili na skládke nie je cudzia a záleží im na našej krásnej planéte, ktorú určite nechcú mať plných odpadkov.

Oblečenie a veci, ktoré si v sobotu nenájdu svojho majiteľa poputujú do organizácii, ktoré pomáhajú rôznou formou skupinám ľudí a jednotlivcom v nepriaznivej životnej situácii a pôsobia v Trnave a jej okolí.

Zuzana Šujanová,
organizátorka Zóny bez peňazí

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2019 8:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.