reklama

Letná Zóna bez peňazí bude už túto sobotu na pešej zóne

Príďte sa rozdarovať alebo urobiť druhým radosť na letnú Zónu bez peňazí, ktorá sa v Trnave uskutoční už túto sobotu 4. júla.

Knihy, šperky, tašky, školské potreby, letné zachovalé oblečenie, hračky, drobné kuchynské potreby – to všetko môžete priniesť na letnú zónu bez peňazí, ktorá sa uskutoční v priestoroch bývalého kníhkupectva pod stĺpami na Hlavnej 8 v Trnave.

Urobte druhým radosť

Na zónu môže prísť každý, kto chce druhým či sebe urobiť radosť. A to všetko bez peňazí. „Cieľom podujatia je darovať veci, ktoré sú pekné, majú stále hodnotu, ale už ich doma nepotrebujeme. Na druhej strane môžu si môžu nájsť nového majiteľa a poslúžiť druhým,“ vysvetľuje jedna z organizátoriek Petra Nagyová.

Trnavčania môžu priniesť veci, ktoré sú ešte využiteľné a majú svoju hodnotu. „Minulý rok si napríklad nového majiteľa našiel kočík, detský bicykel a dokonca autosedačka. Na zóne uvítame potreby do domácnosti, školské potreby, ale aj trvanlivé potraviny ako cestoviny, múku, strukoviny, cukor či konzervy, ktoré sú ešte v záruke. Tie poputujú ľuďom a rodinám v núdzi, o ktoré sa v meste starajú charitatívne organizácie,“ dodáva ďalšia z organizátoriek Lenka Juríková.

zona-bez-penazi1

Veci zo zóny poputujú núdznym

Veci, ktoré po zóne ostanú, poputujú rodinám ľuďom v núdzi a organizáciám ako Kocúrkovo, Trnavská arcidiecézna charita, Červený kríž a ďalším, ktoré sa im venujú.

„Mnohé organizácie, ktoré fungujú v našom meste, robia nenahraditeľnú prácu. Často ich nepoznáme a málokedy si to uvedomujeme. Aj takýmto spôsobom chceme ukázať ľuďom v meste, aby sme si viac všímali svojich susedov a pokiaľ je to možné, robili spoločne niečo pre svoje okolie,“ vysvetľujú organizátorky.

Zároveň upozorňujú, že počas zóny budú zbierať len zachovalé a hodnotné veci. „Cieľom zóny nie je upratať si šatník a vyhodiť staré veci po sebe či príbuzných, ktorých nám je ľúto. Z oblečenia budeme zbierať výlučne zachovalé, čisté a bežne nositeľné letné oblečenie, ktoré nie je staršie ako 5 rokov,“ pripomínajú.

Zóny bez peňazí sa zapája čoraz viac dobrovoľníkov. Aj vďaka nim sa počas nej opäť otvorí útulná čajovňa, v ktorej nebudú chýbať rôzne dobroty, detský kútik a tvorivé dielne pre deti. Organizátorky uvažujú aj nad susedským piknikom.

zona-bez-penazi2

Ulož ako PDF
Napísal 1. júla 2015 8:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.