reklama

Trnavčania sa môžu rozdarovať na Zóne bez peňazí

Pekné knihy, hudbu, filmy, šperky, hračky, hry, suveníry, ale aj zachovalé zimné oblečenie môžu ľudia priniesť na Zónu bez peňazí, ktorá sa uskutoční v Trnave.

Máte doma zachovalé a pekné veci? Nevyhadzujte ich. Prineste ich na Zónu bez peňazí, ktorá sa uskutoční v sobotu 30. novembra 2013 v priestoroch Slovenskej katolíckej jednoty Slovenska.

Zóna bez peňazí je priestor, v ktorom ľudia nepotrebujú ani jedno euro v peňaženke.

Doma máme veľa vecí, ktoré sú nám blízke, ale už nám neslúžia. Na Zóne bez peňazí ich môžeme darovať a vymeniť za také, ktoré nám urobia radosť,” hovorí Petra Nagyová, jedna z organizátoriek Zóny bez peňazí v Trnave.

Trnavčania a ľudia z okolia môžu priniesť rôzne veci od kníh, cez hračky, zimné oblečenie pre deti a dospelých, drobné kuchynské pomôcky, ale aj školské či kancelárske potreby, ktoré ešte môžu slúžiť ďalším. Najmä pri oblečení platí zásada, že ľudia môžu priniesť veci, ktoré by aj sami nosili a robili im radosť.

zona bez penazi trnava
Prípravy na dobročinnú akciu sú už v plnom prúde

FOTO: Bohumil Chúťka

Veci, ktoré po zóne zvýšia, rozdáme trnavským organizáciám, ktoré sa starajú o ľudí v núdzi a pomáhajú klientom s rôznymi problémami. Mnohé fungujú v našom meste, ale vôbec ich nepoznáme. Aj takýmto spôsobom chceme týmto ľuďom spríjemniť Vianoce,” dodáva ďalšia organizátorka Lenka Juríková.

Preto, ak máte doma zachovalú posteľnú bielizeň, deky, uteráky, lyžičky a šálky, nevyhadzujte ich. Prineste ich na zónu a organizátori ich dostanú k novým majiteľom.

Počas dňa budú pripravené aj nástenky, na ktorých môžu ľudia bezplatne ponúkať svoje služby, ale aj väčšie veci ako funkčné časti nábytku, televízory, rádiá. V trnavských organizáciách je o ne veľký záujem,” dodávajú organizátorky.

Súčasťou Zóny bez peňazí bude aj zaujímavý program.

V Dielničke u Zlatej priadky sa doobeda budú vyrábať sviečky a výrobky z hliny, rozprávky pre deti bude čítať známy hudobník a vydavateľ Štefan Chrappa alias Pišta Vandal.

O liečivej sile byliniek porozpráva bylinkárka Margita Drobná a pripraví aj zaujímavé čaje proti nachladnutiu a vynikajúci čajový punč. Poobede bude patriť Šperkovu a výrobe handmade vianočných gúľ.

Návštevníci si môžu vypočuť zaujímavé cestovateľské zážitky z Indie, Číny, Laosu i zo Slovenska. Chystá sa aj improvizačná bubnovačka s hudobníkom Jánom Tökölym a koncert írskeho speváka Graema Mark žijúceho v Trnave.

Nebude chýbať detský kútik, ochutnávka jedál, čajovňa a zaujímavá výstava fotografií Petra Gelka Lančariča, Richarda Lutzbauera a ďalších ľudí z Kubíka, ale aj Petra Vanča.

Okrem Trnavy sa Zóna bez peňazí uskutoční aj v ďalších slovenských mestách. Myšlienka vznikla vďaka Projektu Život a cieľom je, aby sa ľudia rozdarovali a boli k sebe solidárni.

Plagát s programom:
zona-bez-penazi-plag

Ulož ako PDF
Napísal 20. novembra 2013 13:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavčania sa môžu rozdarovať na Zóne bez peňazí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.