reklama

Počas Zóny bez peňazí nebudete potrebovať ani jedno euro v peňaženke

Jóga, piknik, tvorivé dielne pre deti i hudobné popoludnie budú súčasťou letnej Zóny bez peňazí, ktorá sa uskutoční v nedeľu 6. júla v záhrade Centra voľného času – Kalokagatia.

Po úspešnej zimnej zóne bez peňazí, je tu letná. Ak máte doma veci, ktoré sú stále zachovalé a pekné, ale už ich nepotrebujete, prineste ich na Zónu bez peňazí.

„Trnavčania môžu opäť priniesť zaujímavé knihy, hračky, školské potreby, malé kuchynské potreby, šperky i letné oblečenie, ktoré nie je staré ako 7 rokov a je v zachovalom stave,“ vysvetľuje jedna z organizátoriek Petra Nagyová.

Cieľom zóny nie je upratať si šatník a vyhodiť staré veci, ktorých nám bolo ľúto sa zbaviť. Organizátori chcú Trnavčanov motivovať k tomu, aby darovali také veci, ktoré by im ešte stále urobili radosť.

zona-bez-penazi

Príďte sa aj vy rozdarovať na letnú zónu bez peňazí

Foto: Richard Lutzbauer

Každý, kto na zónu príde, si bude môcť vybrať to, čo sa mu páči a o čo má záujem. „Možno niekto objaví knihu, ku ktorej sa už dlho nevedel dostať. A možno na zónu príde rodina, ktorá má doma prváčika a nájde si na zóne napríklad peračník a školskú tašku,“ hovorí Lenka Juríková.

Počas zóny vám budú k dispozícii dobrovoľníci, ktorí vám pomôžu s rozmiestnením vecí.

„To, čo sa zvýši, adresne rozdáme medzi trnavské neziskové organizácie – či už domovu sociálnych služieb, rodinám v núdzi, deťom bez domova a ďalším. Mnohé organizácie fungujú v našom meste a robia nenahraditeľnú prácu, ale často ich vôbec nepoznáme. Aj takýmto spôsobom na nich chceme upozorniť a motivovať ľudí k solidarite,” dodávajú organizátorky.

Novinkou letnej zóny bude aj piknik na lúke a výmena jedla. Každý, kto bude mať chuť, môže priniesť na ochutnávku koláč, nátierku, domáci chlebík alebo sa pochváliť svojím receptom. Prineste si deky, karimatky a stretnite svojich blízkych. O naj pochúťky budeme aj súťažiť.

V priebehu zóny nebude chýbať ani zaujímavý program. Už teraz sa možno tešiť na jógu na lúke. Bude určená aj tým, ktorí jógu ešte nikdy necvičili a konečne dostanú príležitosť ju vyskúšať s lektorkou Mel.

Pre deti budú doobeda nachystané tvorivé dielne ako je servítkovanie, popoludní sa otvorí Dielnička u zlatej priadky a nebude chýbať ani koncert známej formácie Dynamo Team.

Zónu bez peňazí organizujú dobrovoľníčky a dobrovoľníci s podporou Mesta Trnava, ktorí aj takýmto spôsobom chcú priniesť život do mesta. Viac informácií nájdete aj na Facebooku pod udalosťou Zóna bez peňazí v Trnave (link tu).

Ulož ako PDF
Napísal 29. júna 2014 19:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.