reklama

Dajte druhú šancu použitým veciam, ktoré nepotrebujete a využite už tento víkend Zónu bez peňazí

Už po štvrtýkrát sa pod záštitou študentov a pedagógov Gymnázia Jána Hollého v Trnave a dobrovoľníkov uskutoční v dňoch 25. a 26. októbra 2019 Zimná zóna bez peňazí. Miesto, odkiaľ si bez centa vo vrecku, úplne zadarmo, môžete odniesť čokoľvek, čo sa vám páči.

Podujatie je už dobré známe pre všetkých Trnavčanov. Pýši sa aj ocenením v podobe 2. miesta v súťaži Ekologický čin roka 2018 za kreatívnu a inšpiratívnu aktivitu v oblasti životného prostredia v kategórii materské, základné a stredné školy, ktorú vyhlásila trnavská župa pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia.

Priniesť so sebou môžete zimné oblečenie, knihy, šperky, kuchynské pomôcky, funkčné domáce spotrebiče či iné doplnky do domácnosti, školské pomôcky a hračky.

Ale pozor! Veci by mali byť zachovalé a funkčné, tak, aby ich mohli ešte druhí ľudia využiť. Deravé svetre, špinavé hračky či roztrhané knihy radosť už nikomu neurobia a preberať sa nebudú.

Ilustračné foto: Zóna bez peňazí

V piatok 25. októbra 2019 v čase od 15.00 do 19.00 hod. bude prebiehať zber vecí a v sobotu 25.októbra 2019 v čase od 09.00 do 13.00 hod. bude Zóna bez peňazí otvorená pre všetkých, ktorí majú záujem nakúpiť bez peňazí.

Všetko bude prebiehať vo vestibule Gymnázia J. Hollého (na Hlinách 30, Trnava). V prípade pekného počasia na parkovisku pred gymnáziom.

Zóna bez peňazí je určená pre mladé rodiny, ktorej deti rastú rýchlejšie, ako sa napĺňa peňaženka. Pre seniorov, ktorým dôchodok na všetky potreby nepostačuje.

Pre všetkých, ktorých postretla neľahká životná situácia, ale aj pre študentov, študentky a kreatívne typy, ktoré dávajú veciam druhú šancu.

Vítaní sú všetci, ktorým myšlienka znovu využitia pekného oblečenia a vecí, ktoré by inak skončili na skládke nie je cudzia a záleží im na našej krásnej planéte, ktorú určite nechcú mať plných odpadkov.

Oblečenie a veci, ktoré si v sobotu nenájdu svojho majiteľa poputujú do organizácii, ktoré pomáhajú rôznou formou skupinám ľudí a jednotlivcom v nepriaznivej životnej situácii a pôsobia v Trnave a jej okolí.

Na predchádzajúcich Zónach bez peňazí konkrétna pomoc smerovala napríklad aj Centru pomoci pre rodinu, Centru pre deti a rodiny Trnava – detsky domov, o.z. na Trati.

Udalosť na FB:
https://www.facebook.com/events/555697701842017

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2019 9:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.