reklama

NAKA obvinila šestnásť osôb z viacerých trestných činov, medzi zadržanými sú aj policajní funkcionári z Trnavy

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vykonala v stredu 22. marca 2023 v skorých ranných hodinách policajnú akciu s krycím názvom CHIKARA 2. Obvinila 16 osôb z viacerých trestných činov, desať ľudí zadržali. Podľa informácií TV Markíza a Aktuality.sk sú medzi zadržanými aj bývalý krajský riaditeľ trnavskej polície a bývalý viceprimátor Trnavy Bystrík Stanko či súčasný okresný riaditeľ polície v Trnave Rastislav Grznár.

„Som nevinný, je to absolútny nezmysel,“ povedal Stanko pre TV Markíza počas toho, ako ho príslušníci NAKA odvážali z domu v putách.

Šestnásť obvinených

Šestnásť osôb je obvinených podľa informácií Polície Slovenskej republiky z z viacerych trestných činov: 14 zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, štyria zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, po dve osoby obvinili zo zločinu prijímania úplatku a prečinu podpláciania, obvinenia padli aj o zločinu hrubého nátlaku v štádiu prípravy či zo zločinu vydierania.

Desať zadržaných osôb

„Počas policajnej akcie bolo celkovo zadržaných 10 obvinených osôb, pričom pri jednej zo zadržaných osôb ide o činného príslušníka PZ – riadiaceho funkcionára zaradeného na OR PZ v Trnave. Taktiež bol zadržaný aj jeden bývalý príslušník PZ, v súčasnosti zaradený v riadiacej funkcii na Centre podpory KR PZ v Trnave. Aktuálne v danej veci prebiehajú zaisťovacie úkony (domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov), po čom budú vykonávané výsluchy zadržaných obvinených,“ informovala Polícia Slovenskej republiky.

Ulož ako PDF
Napísal 22. marca 2023 9:53. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.