reklama

Najviac trestných činov sa stalo vlani na Linčianskej a Prednádraží

V služobnom obvode Obvodného oddelenia PZ Trnava, ktorý tvorí katastrálne územia mesta Trnava, mestskej časti Modranka a obce Biely Kostol, bolo v roku 2011 zaevidovaných 1542 trestných činov. V porovnaní s predošlým rokom 2010 to predstavuje nárast o štyri skutky. Ukazovatele trestnej činnosti na území mesta zverejnilo OO PZ v Trnave.

V roku 2011 sa stalo v Trnave 89 násilných trestných činov, 700 bolo majetkovej povahy, 12 skutkov mravnostnej, 407 trestných činov patrí pod ekonomickú kriminalitu a 334 skutkov spadá pod zostávajúcu trestnú činnosť.

Z pohľadu územného rozdelenia trestnej činnosti zaevidovala polícia vlani najvyšší nápad v obvode Linčianska-Modranka (245), nasledujú Prednádražie-Biely Kostol (237) , Kopánka (158), Družba (149) a Staré mesto (117).


Ilustračné foto: únik kyseliny na Hospodárskej

Zo závažných skutkov zaevidovala polícia v Trnave v minulom roku jednu vraždu, dve znásilnenia, 26 prípadov ublíženia na zdraví či 33 lúpeží.

Z celkového počtu 1542 trestných činov polícia objasnila 620. Predstavuje to nárast o 23 trestných činov oproti roku 2010. Objasnenosť trestnej činnosti dosiahla 40,21%,“ uvádza štatistický prehľad kriminality.

Medzi „významné narušenia verejného poriadku“ v minulom roku zaradilo OO PZ v Trnave ohlásenie uloženia nástražného systému v budove polikliniky, únik oxidu uhličitého v hypermarkete Tesco, únik kyseliny dusičnej na Hospodárskej ulici, ako aj niektoré futbalové zápasy na Štadióne Antona Malatinského.

Ulož ako PDF
Napísal 24. februára 2012 0:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Najviac trestných činov sa stalo vlani na Linčianskej a Prednádraží”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.