reklama

Na Hospodárskej ulici uniklo z kamióna 40 litrov kyseliny dusičnej

Aktualizácia o 14:50 hod:
Doprava na Hospodárskej v smere od stanice na Zel. kríčok funguje normálne. V opačnom smere autá smerujúce k stanici odkáňajú pri Bernolákovej bráne cez Študentskú a Sládkovičovu ulicu.
Ulicu plánujú sprejazdniť v plnom profile po odstránení absorbčnej látky približne o 16. hodine.

Dnes krátko po 10. 30 hodine uniklo z 50-litrového suda naplneného kyselinou dusičnou približne 40 litrov tejto nebezpečnej látky. Na mieste zasahujú hasiči, dopravu riadia policajti, no tá aj napriek tomu vo viacerých úsekoch kolabuje.

Sud naplnený kyselinou dusičnou bol podľa slov hovorcu KR HaZZ v Trnave Ivan Peťka naložený na ložnej ploche kamióna, odkiaľ spadol v čase, kedy vozidlo prechádzalo Hospodárskou ulicou.

Nebezpečná látka unikala v úseku od svetelnej križovatky pri čerpacej stanici Avanti po budovu známu ako Kocka.

Zasahujúci hasiči na Hospodárskej ulici

„Na mieste sú štyri hasičské zásahové vozidlá, zasahuje 11 hasičov v protichemických oblekoch a na mieste udalosti je zriadené dekontaminačné pracovisko. Podľa dostupných informácii nikto z obyvateľov ani zo zasahujúcich hasičov postihnutý nebol,” uviedol Ivan Peťko.

Hospodárska ulica je uzavtvorená a na mestských komunikáciách sa tvoria dlhé kolóny. Dopravu organizujú policajné hliadky.

Kyselina dusičná je silná žieravina, poškodzuje pokožku a sliznicu, jej výpary sú vysoko nebezpečné.
Je nestála, na vzduchu a svetle sa rozkladá na žltohnedý jedovatý, plynný oxid dusičitý.

Ďalšie fotografie:

Ulož ako PDF
Napísal 5. septembra 2011 12:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Na Hospodárskej ulici uniklo z kamióna 40 litrov kyseliny dusičnej”

 1. 1
  andy says:

  Smutne, tej spolocnosti to bude urcite chybat. Mal to radsej majitel tej spolocnosti zobrat sam na vacsej karicke, aby to bolo legalne a papierovo v poriadku.

 2. 2
  slovák says:

  KLOBÚK DOLU PRED NAŠIMI HASIČMI! Vždy sú všade prví a práca, ktorú odvádzajú a nasadzujú pri nej vlastné zdravie a život je na nezaplatenie.

  • 2.1
   matelko81 says:

   Len škoda, že potom už nikto nepozametal bielu absorpčnú látku ktorou posypali cesta a vietor to všetko rozfúkal po okolí. Až na tento detail to bol pekný zásah.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.