reklama

Pri oprave strechy vznikol požiar v bytovke na Hospodárskej ulici

Trnavskí hasiči zasahovali vo štvrtok 16. decembra 2021 predpoludním na streche jedného z bytových domov na Hospodárskej ulici.

Dôvodom zásahu bol požiar v oblasti strechy na bytovke. Na mieste zasahovalo deväť príslušníkov OR HaZZ Trnava a dvaja hasiči z Piešťan so šiestmi kusmi techniky, pri zásahu bola použitá aj výšková technika, spresnila hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová.

Podľa očitého svedka udalosti oheň vznikol počas opravy strechy, manipuláciou robotníka s plynovým horákom. „Na streche prebiehala oprava hydroizolácie komína a vplyvom veľkého tepla vznikol požiar pod strešnou krytinou,“ povedal nám pán Filip, ktorý zásah hasičov sledoval na mieste.

FOTO: (OF)

Likvidačné práce prebiehali prostredníctvom dvoch kusov výškovej hasičskej techniky a jedného B prúdu.

Súčasne s hasiacimi prácami hasiči rozoberali strešnú konštrukciu ručným náradím, keďže sa požiar šíril pod strešnou krytinou na ploche približne 25 metrov štvorcových.

„Pri udalosti prišlo k poškodeniu jedného okna bytovej jednotky a strechy obhorením. Predbežná škoda, ktorú požiar spôsobil bola vyčíslená na sumu 10 000 eur. Pri zásahu nebola nutná evakuácia obyvateľov bytového domu a neprišlo ani k žiadnemu zraneniu,“ informovala trnava-live.sk Lena Košťálová.

Včasným zásahom profesionálnych hasičov nedošlo k vážnejším škodám na zdraví ani majetku, niekoľko bytov však bude zrejme poškodených vodou.


Snímky zo zásahu trnavských hasičov

FOTO: (OF)

Ulož ako PDF
Napísal 16. decembra 2021 11:49. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.