reklama

Požiar starej čistiarne na Sladovníckej ulici vďaka zásahu hasičov veľké škody nespôsobil

Počas uplynulého víkendu zasahovali hasiči pri požiarni starej čistiarne na Sladovníckej ulici v Trnave.

Požiar bol spozorovaný o 9. hodine v sobotu 13. novembra 2021. Ako informovala hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová, hasičská jednotka po príjazde zistila, že požiar vznikol na 4. nadzemnom podlaží objektu.

„Dymenie bolo viditeľné už z okien budovy. Do príchodu hasičov sa zamestnanci pokúsili oheň uhasiť ručnými hasiacimi prístrojmi, avšak pre silné zadymenie museli budovu opustiť. Veliteľovi zásahu oznámili, že oheň zachvátil časť technológie, ktorá bola v súčasnej dobe rozoberaná a likvidovaná,“ uviedla.

FOTO: HaZZ Trnava

Prieskumná skupinu zistila, že požiar vznikol vo vnútornom priestore filtračného kontajnera na obilný prach, priestor bol silne zadymený. Nutné bolo rozbitie sklených výplní aj uzatvorenie časti Sladovníckej ulice, kde sa budova nachádzala.

„Počas likvidačných prác bola skontrolovaná aj technológia na nižších podlažiach, nakoľko boli prepojené násypníkmi a vzduchotechnikou. Počas kontroly boli rozobraté časti konštrukcií. Záverečným prieskumom pomocou termovíznej kamery hasiči vyhľadali skryté ohniská a tie zlikvidovali. Po ukončení zásahu boli zamestnanci poučení o nutnosti dozorovania miesta zásahu,“ priblížila L. Košťálová.

Zásah si nevyžiadal žiadne zranenia. Materiálne škody boli vyčíslené na 100 eur, hasičom sa podarilo uchrániť majetok v hodnote 50 000 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 16. novembra 2021 9:25. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.