reklama

Hasiči zasahovali na autobusovej stanici v Trnave, požiar budovy spôsobil škody za 35-tisíc eur

V utorok 13. júla 2021 po 21. hodine ohlásili požiar na autobusovej stanici v Trnave. Oheň zachvátil jeden z objektov nachádzajúcich sa mimo hlavnej lokality zastávok.

Podľa informácií hovorkyne KR HaZZ v Trnave Leny Košťálovej, prvotný požiar odpadu sa postupne do príjazdu hasičských jednotiek rozšíril cez zastrešený vstup na strechu celej budovy.

„Keďže horiaca budova sa nachádzala v blízkosti trakčného vedenia, bolo veliteľom zásahu nariadené úplne vypnutie. Počas likvidácie požiaru bola vytvorená prieskumná skupina zo zasahujúcich hasičov, ktorí vo vnútorných priestoroch vyhľadávali osoby a ohnisko požiaru. Počas prieskumu bolo zistené, že vo vnútri sa nenachádza žiadna osoba a požiar je situovaný len v medzistrope,“ príblížila Košťálová.

FOTO: HaZZ Trnava

Zásah pozostával okrem hasenia aj z rozoberania strechy pomocou rozbrusovacích píl z bokov budovy pomocou výškovej techniky.

„Po úplnom uhasení, hasičská jednotka prehľadala pomocou termokamery prípadné skryté ohniská pod strechou. Pri udalosti neprišlo k žiadnemu zraneniu. Počas celého zásahu hasiči zasahovali pre silné zadymenie v autonómnych dýchacích prístrojoch,“ uviedla.

Na mieste udalosti zasahovali hasičské jednotky z Trnavy, Galanty a Hlohovca a tiež dobrovoľný hasičský zbor obce Voderady so siedmimi kusmi hasičskej techniky.

Predbežná škoda na majetku bola vyčíslená na hodnotu 35 000 eur. Svojou činnosťou sa hasičom podarilo uchrániť majetok v hodnote 100 000 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 14. júla 2021 9:55. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.