reklama

Z nedbalosti vznikol požiar vo výrobnej hale v Hrnčiarovciach, sedem ľudí sa intoxikovalo splodinami

Profesionálni aj dobrovoľní hasiči zasahovali v Hrnčiarovciach nad Parnou.

Požiar vo výrobnej hale ohlásili v pondelok 13. septembra 2021 po 16. hodine. Na mieste udalosti zasahovala hasičská jednotka z Trnavy, s deviatimi príslušníkmi a tromi kusmi hasičskej techniky.

Podľa slov hovorkyne KR HaZZ v Trnave Leny Košťálovej, po vykonanom prieskume bolo zistené, že ide o požiar železných konštrukcií, ktoré sa do príchodu hasičov snažili zamestnanci uhasiť pomocou práškových hasiacich prístrojov a jedného vysokotlakového prúdu.

FOTO: HaZZ Trnava

„Hasiči zasahovali v zadymenej hale, v autonómnych dýchacích prístrojoch. Z priestorov haly vynášali horľavé materiály na voľné priestranstvo a súčasne rozoberali strešnú konštrukciu. Pomocou termokamery prebehlo tiež monitorovanie skrytých ohnísk. Na odvetrávanie priestorov boli použité pretlakové ventilátory. Pri udalosti bolo 7 osôb intoxikovaných splodinami horenia. Hasiči im poskytli predlekársku prvú pomoc,“ uviedla L. Košťálová.

Majiteľovi vznikla škoda na majetku v hodnote 3 000 eur. Predbežná príčina vzniku požiaru bola stanovená ako nedbalostné konanie dospelej osoby.

Pri udalosti zasahovali aj členovia Dobrovoľných hasičských zborov obcí Hrnčiarovce nad Parnou a Voderady.

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2021 11:50. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.