reklama

Požiar zničil byt na Špačinskej, päť ľudí sa intoxikovalo dymom, evakuovali dvadsať bytov

V stredu 11. januára 2017 pred 19. hodinou bol ohlásený šíriaci sa dym v činžiaku na Špačinskej 3 v Trnave.

Trnavskí hasiči po príjazde na miesto potvrdili požiar v byte na druhom poschodí. Zadymené bolo celé schodisko od tretieho až po najvyššie poschodie.

„Hasiči vykonávali likvidačné práce s cieľom zabrániť šíreniu požiaru a súbežne bola vyčlenená skupina na vyhľadávanie a evakuáciu osôb. Osoby boli evakuované z 20 bytov. Štyri dospelé osoby a jedno 15-ročné dieťa boli odvezené zdravotníkmi na vyšetrenie do nemocnice s podozrením na intoxikáciu splodinami horenia,“ informoval vedúci oddelenia operačného riadenia a IZS KR HaZZ v Trnave Martin Krajčovič.


Pohľad do zničeného bytu po skončení zásahu

Foto: HaZZ Trnava

Požiar v dvojizbovom byte zachvátil spálňu, chodbu a kúpeľňu. Zvyšok bytu bol silne zadymený.

„Hasiči zasahovali s ochranou dýchacích ciest a osoby boli evakuované s pomocou vyvádzacích dýchacích prístrojov. Po likvidácii požiaru a odvetraní priestorov boli vykonané merania detektorom plynov na prítomnosť nebezpečných látok. Po potvrdení bezpečnej situácie boli obyvatelia vpustený do svojich bytov,“ doplnil M. Krajčovič.

Na mieste zasahovalo 12 trnavských hasičov s piatimi kusmi techniky, zdravotníci, príšlušníci policajného zboru a mestskej polície.

Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Škoda na majetku bola predbežne stanovená na 50-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 12. januára 2017 9:24. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.