reklama

Hypermarket Tesco evakuovali pre únik plynu

V stredu 10. augusta krátko pred 18. hodinou evakuovali bezpečnostné a záchranné zložky návštevníkov a zamestnancov hypermarketu Tesco na Veternej ulici v Trnave. Dôvodom zásahu bol únik oxidu uhličitého z chladiarenského zariadenia. Ten spôsobil zamestnanec subdodávateľskej firmy pri oprave chladiaceho boxu prerezaním trubiek.

„Všetkých nás poslali mimo budovu, vraj uniká plyn. Zatiaľ nikto nevie, ako dlho bude hypermarket uzavretý,“ povedal nám jeden zo zamestnancov. Našťastie, únik nebezpečného CO2 nespôsobil žiadne zranenia.

Na mieste zasahovali hasiči, polícia aj záchranná zdravotná služba

V budove sú otvorené bezpečnostné dvere a prebieha vetranie objektu. Hasiči zároveň pomocou veľkokapacitných ventilátorov vháňajú do budovy čerstvý vzduch.

Aktualizácia:
Tesco obnovilo plnú prevádzku o 20. hodine.

K udalosti sa vyjadril hovorca KR HaZZ v Trnave Ivan Peťko:
„Na linku tiesňového volania bol v stredu 10. augusta 2011 o 17:47 hod. ohlásený hláskou EPS poplach v hypermarkete Tesco. V tom istom čase bol prijatý hovor na linku 112 a nahlásený únik CO2. Na miesto udalosti boli z hasičskej stanice v Trnave vyslaní štyria príslušníci HaZZ s technikou MB Atego. Príslušníci po príchode na miesto udalosti zahájili prieskum, zdroj úniku nebezpečných látok v ovzduší vykonali pomocou analyzátora plynov, uskutočnili prehliadku vnútorných priestorov hypermarketu, pričom boli nájdené a evakuované tri osoby okrem približne 300 osôb evakuovaných pomocou rozhlasu.
Únik CO2 bol potvrdený z chladiarenského zariadenia a v súčinnosti so zamestnancami Tesca zastavený. Veliteľ zásahu si vyžiadal výpomoc ďalších štyroch príslušníkov HaZZ, ktorí po príchode na miesto udalosti vykonali prehľadávanie všetkých priestorov Tesca a galérie. Vyvetranie vnútorných priestorov Tesca bolo zabezpečené pretlakovým ventilátorom.“

Ulož ako PDF
Napísal 10. augusta 2011 19:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.