reklama

Akrobati na korčuliach v podzemnej garáži a majstri inline pozývajú verejnosť na špeciálny workshop

Už druhý rok pôsobí pri Základnej škole na Spartakovskej ulici v Trnave pod vedením vedúcej trénerky – učiteľky Beáty Ďugovej nezisková Škola korčuľovania pre deti 1.-4. ročníka. Šesťdesiatka detí sa venuje jeden až dvakrát týždenne pod vedením kvalifikovaných trénerov a pedagógov školy základným technikám korčuľovania na ľade ako inline (kolieskové korčule).

Vďaka vedeniu korčuliarskeho klubu KK Trnava ako aj ústretovosti poslancov Mestského zastupiteľstva v Trnave majú deti k dispozícii 4x týždenne hneď po vyučovaní ľadovú plochu na neďalekom Zimnom štadióne a práve tu sa v zimnej sezóne zdokonaľujú v korčuľovaní na ľade, resp. v mimosezónnom období na spevnenom povrchu v tréningovej hale.

Okrem pravidelných tréningov sa vedenie Školy korčuľovania snaží rozvíjať zručnosti a schopnosti detí, ich rodičov, ale aj trnavských trénerov na workshopoch, na ktoré prizývajú odborníkov z rôznych kútov Slovenska aby odovzdali znalosti, skúsenosti a tiež nás všetkých správne motivovali.


Lucia Lacko-Bartošová patrí do svetovej TOP 30 pretekárov tzv. feee skate, čo zahŕňa slalom, skoky na inline korčuliach a mnohé ďalšie disciplíny


Pavel Brezník patrí do svetovej inline špičky a reprezentuje Slovensko na medzinárodných podujatiach

Najbližší takýto workshop bude zameraný na mimoriadne atraktívnu oblasť akrobatického inline (tiež nazývané free skate) a je plánovaný na stredu, 15. novembra 2017 v čase od 17. do 19.00 hod.

Toto podujatie je otvorené pre širokú verejnosť a bude sa konať v podzemnom parkovisku pod futbalovým štadiónom Antona Malatinského v Trnave.

Vedenie susediaceho nákupného centra poskytlo úplne zdarma na tento účel takmer polovicu svojej priestrannej garáže na podlaží P-2 a tak bude vytvorený dostatočný priestor na predvádzanie a skúšanie akrobatických skokov, slalomu a iných adrenalínových disciplín.

Hlavnými aktérmi workshopu budú dvaja reprezentanti Slovenska v uvedených inline disciplínach – Lucia Lacko-BartošováPavel Brezník – obaja z Bratislavy, ktorí budú nielen predvádzať svoje vlastné športové variácie ale poskytnú štandardný tréning a konzultácie pre všetkých zúčastnených športovcov.

Organizátori veria, že podujatie priláka mnoho záujemcov nielen z radov deti a rodičov zo ZŠ Spartakovská ale aj spomedzi občanov a návštevníkov Trnavy a širokého okolia.

Róbert Kormaňák
Škola korčuľovania pri ZŠ Spartakovská v Trnave

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2017 8:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.