reklama

Kňaz brat Šavol (Karol Lovaš) vyspovedá v divadle speváčku Jitku Zelenkovú

Po Nadi Urbánkovej, Yvonne Přenosilovej a Márii Kráľovičovej predstaví vo svojej „Spovednici“ vo štvrtok 26. júna kňaz a bývalý novinár Karol Lovaš (brat Šavol) československú hudobnú legendu Jitku Zelenkovú.

Osobné rozhovory s Jitkou pretkajú slávne hity ako Mít svuj kout, Rád, Ty mě smíš i lhát, Vyprávění v pokoji alebo Bez lásky láska není.

Hudobný sprievod si vezmú pod patronát špičkoví umelci Lev Rybalkin (klavír) a František Rába (kontrabas).

zelenkova
Jitka Zelenková

Spoveď Jitky Zelenkovej a večer plný spomienok, lásky a nostalgie v spoločnosti trnavského rodáka brata Šavla začne vo veľkej sále Divadla Jána Palárika o 19. hodine.

Rezervácia vstupeniek v tomto linku.

Brat Šavol (Karol Lovaš)
je rímskokatolícky kňaz a rehoľný kanonik premonštrátskeho rádu. Jeho kňazským heslom je: „Fac bonum!“ (Buď dobrý!).

Narodil sa 1. októbra 1976 v Trnave. Pred vstupom do kláštora pracoval ako politický reportér a moderátor rádia Twist.
V roku 1998 vyspovedal bývalého komunistického politika Vasila Biľaka.
Stál za zverejnením legendárneho prejavu Jána Slotu „Do tankoch na Budapešť“.
Je autorom nahrávky, na ktorej Ivan Gašparovič ako predseda parlamentu označil prezidenta Michala Kováča za „starého uja“.
Komentoval zatýkanie bývalého slovenského premiéra Vladimíra Mečiara vo vile Elektra.
Ako spolutvorca a moderátor Žurnálu Rádia Twist dostal cenu Literárneho fondu. Neskôr vyštudoval katolícku teológiu na Karlovej univerzite v Prahe. V postgraduálnom štúdiu teórie a dejín žurnalistiky pokračoval na Katolíckej univerzite v Ružomberku. (www.bratsavol.sk)

Ulož ako PDF
Napísal 24. júna 2014 0:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.