reklama

Do knižnice príde besedovať spisovateľ a teológ brat Šavol. Bývalého novinára pozná verejnosť aj pod občianskym menom Karol Lovaš

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pozýva v utorok 21. februára o 17,00 do svojej čitárne všetkých priaznivcov kvalitnej žurnalistiky. Moderátor Pavol Tomašovič si pozval na debatu spisovateľa a teológa Karola Lovaša, brata Šavla, ktorého si verejnosť môže pamätať z pozície politického reportéra a moderátora dnes už nejestvujúceho rádia Twist.

Okrem komentovania horúcich politických udalostí bol aj autorom relácie Sauna, v ktorej poslucháčom a poslucháčkam predstavil osobnosti svetového mena (Ginu Lolobrigidu, Carla Pontiho ml., Elenu Obraztsovovú, Katarínu Kolníkovú, Hanu Zelinovú a ďalších) a pôsobil aj ako spravodajca počas vojny v krajinách bývalej Juhoslávie.

V roku 2018 vydal vo Vydavateľstve Spolku slovenských spisovateľov knižný rozhovor s Alojzom Lorencom: „Je štátny prevrat, na víkend domov neprídem“ a v roku 2019 rozšírené knižné vydanie rozhovoru s Lorencom pod názvom: „Generál, který byl u toho“.

Významné historické udalosti dejín zaznamenané cez jeho osobnú skúsenosť sú určite zaujímavou pozvánkou na toto podujatie, navyše, jeho ďalší – filozofický rozmer tvorby s presahom k duchovnu sľubuje emocionálny zážitok umocnený moderátorským slovom Pavla Tomašoviča a hudobným sprievodom speváčky Petry Sabovej.

Ulož ako PDF
Napísal 12. februára 2023 11:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.