reklama

Bažant Kinematograf dorazí do centra Trnavy v nedeľu

Päť celovečerných slovenských a českých filmov a päť krátkych animovaných predfilmov od mladých slovenských tvorcov prinesie projekt Bažant Kinematograf na Trojičné námestie od 6. do 10. júla 2014.

Štýlové retro autobusy Škoda RTO prispôsobené na profesionálnu kinoprojekciu čaká v tomto roku celkom 34 zastávok na celom Slovensku.

kinematograf-trnava
Open air filmový festival si našiel aj v Trnave verných divákov

Kočovné filmové festivaly navštevujú slovenské mestá pravidelne od leta 2003.

Prvý film v rámci tohtoročnej série odvysielajú v centre Trnavy v nedeľu 6. júla.

Premietanie začína vždy o 21. 30 hodine.

BAŽANT KINEMATOGRAF V TRNAVE
06.07. OKRESNÝ PREBOR
07.07. KANDIDÁT
08.07. FAIR PLAY
09.07. TIGRE V MESTE
10.07. EŠTEBÁK

FILMY:

OKRESNÝ PREBOR

Predlohou filmu Okresný prebor – Posledný zápas Pepika Hnátka sa stal populárny rovnomenný televízny seriál o svojráznom vidieckom futbalovom mužstve, ktoré je zložené z rôznych postavičiek.
Hrajú: Miroslav Krobot, Ondřej Vetchý, Luděk Sobota, Jaroslava Pokorná, David Novotný, Leoš Noha, Jan Hartl…

KANDIDÁT

Kandidát je politickou fraškou, ktorá má veľmi blízko k realite. Odohráva sa počas dvoch mesiacov prezidentskej kampane. Film sa v roku 2013 stal najnavštevovanejším domácim filmom v slovenských kinách.
Hrajú: Marek Majeský, Michal Kubovčík, Michal Dlouhý, Monika Hilmerová, Pavel Slabý, Pavel Nový, Roman Luknár…

FAIR PLAY

Film Fair Play sa odohráva v Československu v nedávnych osemdesiatych rokoch. Mladá šprintérka Anna (Judit Bárdos) sa stane členkou Strediska vrcholového športu a má šancu kvalifikovať sa na olympijské hry. Jej matka (Anna Geislerová) a tréner (Roman Luknár) dozerajú na jej tvrdú prípravu a začnú Anne podávať anabolické steroidy. Jej výkonnosť stúpa, no začnú sa objavovať aj zdravotné problémy.
Hrajú: Judit Bárdos, Anna Geislerová, Roman Luknár, Eva Josefíková…

TIGRE V MESTE

Tigre v meste je svieža a netradičná komédia s prvkami detektívneho trileru. Traja kamaráti so zvieracími prezývkami Jazvec (prokurátor, Kristína Tóthová), Holub (milovník poštových holubov, Ľubomír Bukový) a Hyena (kŕmič tigrov, Milan Ondrík) sa stretávajú vo svojej obľúbenej krčme U nosorožca, kde trávia čas pri pive a spoločných rozhovoroch.
Hrajú: ristína Tóthová, Milan Ondrík, Diana Mórová, Karel Dlouhý, Ivica Sláviková, Richard Stanke, Róbert Roth, Ľubomír Bukový…

eŠteBák

eŠteBák je trpká komédia z obdobia najťažšej normalizácie po okupácii ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy v roku 1968. Vracia sa do čias, keď vrcholom prepychu bol farebný televízor a telefón, panelákový byt bol vytúženým bývaním a každé slovo mohlo byť dvojzmyselné, a teda aj potrestané.
Hrajú: iří Mádl, Michaela Majerníková, Ondřej Vetchý, Jan Budař, Ady Hajdu, Marko Igonda, Táňa Pauhofová, Szidi Tobias, Marek Geišberg…

Ulož ako PDF
Napísal 2. júla 2014 10:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.