reklama

V nedeľu dorazí do Trnavy pojazdný kinematograf, na námestí odvysiela štyri filmy

Dva známe pojazdné autobusy Bažant Kinematograf vyrážajú na svoju cestu po slovenských mestách tento rok už po deviatykrát. Skalným i novým divákom opäť privezú na námestia miest divácky obľúbené a zároveň kvalitné filmy. Oba svoju cestu odštartujú v posledný júnový týždeň a ich trasa so zastávkami na 33 miestach potrvá až do 10. septembra. Prvou zastávkou kinematografu bude v tomto roku Trojičné námestie v Trnave.

Všetky filmy zaradené do programu Bažant Kinematografu sú tradične spojením dobrej zábavy i filmovej kvality zároveň. Ako predfilmy ich tento rok budú sprevádzať dva animované filmy z produkcie Vysokej školy múzických umení, a to Twins Petra Budinského a Duch Vianoc Tomáša Slančíka a Kataríny Krajčovičovej. S filmom Nesvadbovo sa bude premietať stredometrážna čierna komédia Prirodzená smrť Michala Krajňáka o úspešnom biznismenovi Klementovi, ktorý zosnoval nie veľmi vydarený plán, ako zabiť svoju otravnú manželku. Ide o starší absolventský film, v ktorom účinkujú herci bratislavského divadla Astorka.

Foto: kinematograf.sk

Počas tohtoročnej letnej sezóny dva autobusy Škoda RTO s logom Bažant Kinematografu zakotvia spolu na 33 zastávkach, vrátane prázdninových podujatí. Prvý autobus začne premietať 26. júna v Trnave, druhý 29. júna v Partizánskom a postupne navštívia mestá Čachtice, Nové mesto nad Váhom, Piešťany, Púchov, Považská Bystrica, Žilina, Martin, Prievidza, Žiar nad Hronom, Lučenec, Nové Zámky, Bratislava, Šaľa, Modra, Šenkvice, Kysucké Nové Mesto, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Kežmarok, Poprad, Bardejov, Humenné, Košice, Prešov, Levoča, Spišská Nová Ves, Banská Bystrica, Nitra, Trenčín a Malacky. Z letných podujatí Bažant Kinematograf tradične nebude chýbať na multimedialnom festivale Bažant Pohoda a hudobnom festivale Vrbovské vetry.

Program Bažant kinematografu v Trnave:

26.6. 21:30h Nesvadbovo

27.6. 21:30h Marhuľový ostrov

28.6. 21:30h Občiansky preukaz

29.6. 21:30h Najväčší z Čechov


Ulož ako PDF
Napísal 23. júna 2011 10:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.