reklama

Bažant Kinematograf dorazil do Trnavy, na námestí odvysiela päť filmov

Kočovné kino pod holým nebom nevynechá Trnavu ani v tomto roku.

Obľúbený Bažant Kinematograf odvysiela na Trojičnom námestí od soboty 29. júna do stredy 3. júla 2013 spolu päť filmov.

Tri snímky pochádzajú z Českej republiky, film Viditeľný svet je z domácej produkcie a snímka Lóve je spoločným dielom slovenských a českých filmárov. Premietanie začína denne o 21.30 hodine, vstup je voľný.

Bažant Kinematograf putuje po slovenských mestách už jedenástu sezónu. Predstavenia sú realizované z dvoch štýlových retro-autobusov typu Škoda RTO, ktoré sú prispôsobené na profesionálnu kinoprojekciu. Premieta sa z autobusu na mobilné kino plátno, ktoré sa rozkladá približne dvadsať metrov pred autobusom. Všetky filmové projekcie sú pre divákov zdarma.

kinematograf-trnava
Kinematograf v centre Trnavy

Počas tohtoročnej letnej sezóny budú mať dva autobusy Škoda RTO s logom Kinematografu zastávku na 36 miestach, vrátane letných festivalových podujatí.

Novšími filmami v programe sú slovenské tituly Viditeľný svet a Lóve, ktorých režiséri majú v projekte Bažant Kinematograf premiéru.

Lóve je milostný príbeh odohrávajúci sa na periférii veľkomesta, v autentickej tvrdej mestskej realite. Mladý režisér Jakub Kroner týmto, svojím už druhým celovečerným filmom výrazne oslovil svoju generáciu, a prepracoval sa do rebríčka najnavštevovanejších slovenských filmov za posledných dvadsať rokov.

Peter Krištúfek sa v svojom celovečernom hranom debute Viditeľný svet zameral na vážnu tému zásahov do ľudského súkromia. Hlavnou postavou filmu je osamelý štyridsiatnik Oliver (stvárnil ho vynikajúci Ivan Trojan), ktorý svoje dni trávi pozorovaním rodiny žijúcej v dome naproti, a jedného dňa sa dokonca rozhodne zasiahnuť do jej života.

Aktuálnu českú filmovú tvorbu zastupuje svojský „reality film“ Mareka Najbrta Polski film. Štyria známi českí herci – Matonoha, Liška, Daniel a Polášek v ňom hrajú samých seba, čo však ešte neznamená, že sú to naozaj oni. Film sa zaujímavým a inteligentným spôsobom pohybuje na hranici reality a fikcie a hovorí o časoch, „keď komunizmus skrachoval, kapitalizmus sa ešte nezačal, a všetci mali dobrú náladu“.

Tohtoročnú päticu filmov dopĺňajú dva kultové filmové príbehy, ktoré už s retro-autobusmi Slovensko raz precestovali a stretli sa u jeho publika s veľkým úspechom.

Film Jana Hřebejka sa v programe Kinematografu objavujú pravidelne. Tentoraz sa opäť predstaví svojou letnou komédiou z roku 2008 U mě dobrý, ktorú optikou Petra Šabacha, a svojho tradičného scenáristu Petra Jarchovského divákov prenesie do obdobia kapitalistickej reality začiatkom 90. rokov.

Najstarším z filmov tohtoročného programu je komédia Davida Ondříčka Samotári, ktorá je dnes už overenou značkou medzi viacerými generáciami divákov. Hovorí síce o siedmich mladých ľuďoch, neúspešne hľadajúcich lásku vo veľkom meste na konci 90. rokov, no témou a spracovaním je vysoko aktuálna i dnes.

PROGRAM BAŽANT KINEMATOGRAF 2013 V TRNAVE:
začiatok vždy o 21:30 h

sobota 29.06. SAMOTÁRI
nedeľa 30.06. LÓVE
pondelok 01.07. VIDITEĽNÝ SVET
utorok 02.07. POLSKI FILM
streda 03.07. U MĚ DOBRÝ

Ulož ako PDF
Napísal 29. júna 2013 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bažant Kinematograf dorazil do Trnavy, na námestí odvysiela päť filmov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.