reklama

Bažant kinematograf začne premietať na námestí už v nedeľu 1. júla, privezie päť výborných filmov

Letný Bažant Kinematograf zavíta do Trnavy aj v rámci šestnástej sezóny. Kočovné kino pod holým nebom sa rozloží na Trojičnom námestí od nedele 1. do štvrtka 5. júla 2018 a ponúkne päť českých a slovenských filmov. Predstavenia začínajú vždy o 21.30 hodine, vstup je bezplatný.

Bažant Kinematograf je originálny kočovný typ „open-air kina“, ktorý zasahuje celé Slovensko. Od svojej prvej sezóny v roku 2003 sa postupne etabloval ako najväčší open-air filmový festival na Slovensku. Počas prázdninových mesiacov zastaví vo vyše tridsiatich rôznych miestach a jeho predstavenia navštívi tradične okolo 50 000 divákov.

Projekciu filmov zabezpečujú dva štýlové retro-autobusy typu Škoda RTO, ktoré sú prispôsobené na profesionálnu kinoprojekciu. Z autobusou sa premieta na mobilné kino plátno, ktoré sa rozkladá približne dvadsať metrov pred autobusom. Diváci sedia vonku medzi autobusom a plátnom.

V Trnave uvidia návštevníci filmy Čiara, Po strništi bos, Backstage, Tátova volha a Prezident Blaník.

Ilustračné foto

Päťdňový filmový festival na Trojičnom námestí otvorí 1. júla o 21.30 úspešná snímka Čiara režiséra Petra Bebjaka. V hlavných úlohách hrajú Tomáš Maštalír, Emília Vášáryová, Zuzana Fialová, Andy Hryc, Eugen Libezňuk, Filip Kaňkovský, Milan Mikulčík, Kristína Kanátová a ďalší.

Druhý najnavštevovanejší a komerčne najúspešnejší slovenský film roku 2017 bol už ocenený na prestížnom medzinárodnom filmovom festivale v Chicagu, získal Cenu za réžiu na MFF Karlove Vary, Zlatého ledňáčka pre najlepší celovečerný hraný film na Finále Plzeň a na domácom udeľovaní cien Slnko v sieti bodoval v hlavnej kategórii Najlepší hraný film i v ďalších piatich kategóriách.

Film Po strništi bos otca a syna Svěrákovcov je na programe v pondelok 2. júla. Snímka na odovzdávaní cien Český lev získala až tri ocenenia, ako aj Cenu filmových fanúšikov, má tiež Cenu divákov z filmového festivalu v Cottbuse. Hrajú: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Jan Tříska, Alois Grec, Viera Pavlíková, Oldřich Kaiser, Zuzana Stivínová, Hynek Čermák, Petra Špalková, Zdeněk Svěrák.

Backstage (3. júla) prináša súčasný príbeh o skupine mladých tanečníkov, ktorých priateľstvá, lásky a pohľad na svet zmení ich účasť v televíznej tanečnej súťaži. Film plný výbornej hudby a kreatívnych tanečných čísel skupiny The Pastels z dielne známeho choreografa Miňa Kereša.

Film režiséra Jiřího Vejdělka Tátova volha (4. júla) zobrazuje príbeh Evy, kostýmovej výtvarníčky, pôžitkárky a manželky šarmantného Ludvíka, ktorý však nečakane a bez rozlúčky umrie. Až tak nečakane, že jej nestačí povedať, že okrem ich spoločnej dcéry Terezy mal ešte rovnako starého nemanželského syna.

S Ludvíkom si vždy všetko hovorili, o svojich milencoch a milenkách mali navzájom prehľad a je presvedčená, že keby aj nejaký nemanželský syn existoval, určite by o ňom vedela ako prvá. Tereza, ktorej sa rozpadáva vlastný život, sa však k prízraku nevlastného brata upne. Spoločne s matkou sa teda vydávajú Ludvíkovým veteránom Volga GAZ 21 po stopách jeho bývalých mileniek a priateľov, aby odhalili skrývané tajomstvo. Hrajú Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Martin Myšička, Boleslav Polívka, Emília Vášáryová, Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová a ďalší.

Na záver príde na rad zábavný, groteskný i absurdný príbeh lobistu Antonína Blaníka, ktorý sa rozhodne kandidovať na prezidenta Českej republiky.

Fim Prezident Blaník (5. júla) sa odohráva na pozadí skutočných udalostí druhej priamej voľby prezidenta Českej republiky. Vystupuje v ňom celý rad reálnych osobností českého politického a spoločenského života. Hrajú: Marek Daniel, Michal Dalecký, Halka Třešňáková, Jakub Železný, Tomáš Sedláček, Ladislav Špaček, Tomáš Klus, Miloš Zeman, Olga Sommerová, Jan Potměšil a ďalší.

Ulož ako PDF
Napísal 25. júna 2018 11:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.