reklama

Letný Bažant Kinematograf odvysiela na Trojičnom námestí tri filmy

Od pondelka 2. do stredy 4. júla 2012 sa zastaví na Trojičnom námestí v Trnave projekt kočovného open – air kina Letný Bažant Kinematograf.

Vždy od 21. 30 hodiny odvysiela spolu tri filmy: 2. júla to bude film režisérky Alice Nellis s Ivanou Chýlkovou a Vojtom Kotkom v hlavných úlohách Perfect Days, v utorok 3. júla je na programe snímka Czech Made Man, v ktorej sa predstavia Jan Budař, Kateřina Brožová či Milan Steindler, a napokon v stredu 3. júla odprezentuje letný kinematograf slovenský film režiséra Martina Šulíka Cigán.

FOTO: kinematograf.sk

Bažant Kinematograf tento rok oslavuje okrúhle desiate výročie putovania po slovenských mestách! V tomto roku čaká dva štýlové autobusy 35 zastávok.

Bažant Kinematograf svoje predstavenia realizuje z dvoch štýlových retro-autobusov typu Škoda RTO, ktoré sú prispôsobené na profesionálnu kinoprojekciu. Premieta sa z autobusu na mobilné kino plátno, ktoré sa rozkladá približne dvadsať metrov pred autobusom. Diváci sedia vonku medzi autobusom a plátnom. Podľa technických dispozícií jednotlivých lokácií môže jedno premietanie vidieť až do 1300 divákov.

Všetky filmové projekcie sú pre divákov zdarma.

Prvý ročník projektu sa uskutočnil v roku 2003 a stretol sa s veľkým ohlasom divákov.

Bažant Kinematograf sa výrazným oživením kultúrneho leta na Slovensku. Podľa predpokladov, si záujem divákov „vynútil“ rozšírenie projektu o ďalší kinematograf – premietací autobus a takmer zdvojnásobenie zastávok. V súčasnosti tento projekt patrí medzi významné celoslovenské kultúrne akcie, ktoré sú tradičnou súčasťou kultúrneho leta vo všetkých veľkých a väčších slovenských mestách.

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2012 8:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.