reklama

Požiar slamy zasiahol 7 hektárov poľa, evakuovali niekoľko ohrozených rodín

S požiarom slamy na poli pri obci Horný Čepeň na hranici okresov Galanta a Trnava bojovalo vo štvrtok 10. júla popoludní šestnásť príslušníkov Hasičského a záchranného zboru zo Serede, Galanty, Trnavy a Dunajskej Stredy.

Na pomoc boli privolaní aj dobrovoľní hasiči zo Šúroviec, Križovian nad Dudváhom a Zavara. Spolu pomáhalo 18 členov dobrovoľných hasičských zborov.

Požiar ohlásený o 14.45 hodine zasiahol územie s rozlohou 7 hektárov poľnohospodárskej pôdy, hasičom pomáhalo 11 kusov techniky.

“V dôsledku poveternostných podmienok sa požiar veľmi rýchlo šíril a ohrozoval rodinné domy a stavby a tiež poľnohospodárske plodiny v blízkosti požiaru. Obyvatelia z bezprostredne ohrozených rodinných domov boli evakuovaní, ostatní sa podieľali na likvidácii požiaru v blízkosti vlastných obydlí,” uviedol hovorca KR HaZZ v Trnave Tomáš Bílik.

Na likvidáciu požiaru bolo vyčerpaných približne 63 000 litrov vody. Hasiči požiar zdolali krátko po 16.30 hod.

“Príčina vzniku požiaru bola predbežne stanovená ako nedbalosť a neopatrnosť dospelých. V dôsledku požiaru neutrpeli zranenia žiadne osoby,” doplnil Bílik.

Snímky KR HaZZ v Trnave:
hasici-pole-1

hasici-pole-2

hasici-pole-3

Mapa:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 11. júla 2014 10:23. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.