reklama

Na nádvorí Spolku sv. Vojtecha budú premietať historické fotografie Trnavy

Premietanie historických fotografií starej Trnavy spojené s odborným sprievodným výkladom Simony Jurčovej zo Západoslovenského múzea v Trnave aj vystúpenie Orchestra Ivana Tomoviča prinesie tretia časť seriálu hudobno – literárnych večerov, ktoré prinášajú autori projektu Bookpoint.

Pripravované podujatie bude podľa slov organizátora Juraja Zamborského od predchádzajúcich dvoch odlišné.

„Literárnu časť večera tentoraz vyplní premietanie zaujímavých historických fotografií a rozprávanie o histórii Trnavy. Druhou zmenou je nový priestor – tradičný Univerzitný parčík vymení nádvorie Spolku sv. Vojtecha. Toto miesto iste ešte umocní celkovú atmosféru večera,“ hovorí.

Podujatie nazvané Historicko – hudobný večer sa uskutoční v piatok 18. júla so začiatkom o 18. hodine.

nadvorie-spolok
Pohľad na nádvorie spolku

Hudobnú časť zastreší Orchester Ivana Tomoviča. Vlastný projekt trnavského hudobníka je zaujímavé okrem iného aj vlastnou kompozíciou a vytváraním zvukov a netradičných skladieb prostredníctvom techniky a nástroja Loop.

V súvislosti s blížiacou sa akciou upozornil J. Zamborský aj na ďalší pripravovaný projekt Historická ulica, ktorý by mal čoskoro vzniknúť na Divadelnej ulici pri františkánskom kostole.

„Pôjde o inštaláciu niekoľkých veľkoformátových fotografií. Budú umiestnené na bielom múre, ktorý sa v jednom úseku tiahne Divadelnou ulicou a nie je využitý. Trnavčania budú mať možnosť nazrieť prostredníctvom krásnych fotografií do histórie kráľovského mesta a jeho obyvateľov,“ prezradil.

Vlastníci smartfónov budú mať navyše možnosť prostredníctvom umiestnených QR kódov prezrieť si na svojich zariadeniach aj ďalšie historické snímky starej Trnavy.

„Piatkový večer tak bude takpovediac predzvesťou projektu Historickej ulice. Pre mnohých ľudí, ktorí doteraz neobjavili krásny priestor nádvoria Spolku sv. Vojtecha, ponúkne Historicko – hudobný večer príležitosť napraviť to a spoznať nové zaujímavé miesto v centre mesta,“ pozýva organizátor podujatia.

Udalosť nájdete aj na Facebooku, link TU.

Vstup je voľný.

Plagát:
historicko-hudobny-vecer-2

Ulož ako PDF
Napísal 16. júla 2014 0:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.