reklama

Zlodej ukradol na Družbe drahý bicykel, policajti ho zakrátko chytili

Spred nákupného centra na sídlisku Družba ukradol zlodej v sobotu 26. júla uzamknutý bicykel v hodnote 1900 eur.

stojan-peco

ILUSTRAČNÉ FOTO

Krátko po krádeži ho zadržali policajti z Pohotovostnej motorizovanej jednotky PZ v Trnave a bicykel vrátili jeho majiteľovi.

“Muž prestrihol lankový zámok a nasadol na bicykel. Policajti muža zakrátko chytili a bicykel vrátili pôvodnému majiteľovi. Obvinenému Trnavčanovi, ktorý bol už v minulosti trestaný, hrozí väzenie až na 2 roky,” uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 29. júla 2014 12:30. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Zlodej ukradol na Družbe drahý bicykel, policajti ho zakrátko chytili”

 1. 1
  pavol j. says:

  lankovy zamok na bicykli za € 1.900,-
  odvaha…

  to ja sa bojim aj o moje kolecko za € 230,-

 2. 2
  Flego says:

  To bol nejaký neskúsený cyklista :-) na nákupy sa chodí na starých črepoch a aj tie treba zamykať. Tí hajzlíci sa motajú pri stojanoch a keď si niekoho vyhliadnu, idú za ním do obchodu a keď vidia, že nakupuje, bicyklík si bez strachu zoberú. Mne bez problémov precvakli lankový zámok hrubší ako palec. V prvej chvíli som si myslel, že som ho zabudol zamknúť, až potom som zbadal na zemi kúsky kovu zo zámku a bolo to jasné….

 3. 3
  pp says:

  Na odľahšenie: Ja som naopak minule videl v Lidli oproti Kauflandu neskutočne inteligentne uzamknutý bicykel. Predstavte si,že lankový zámok neišiel cez zadné koleso, ale cez rám bicykla a ďalej bol zámok prevlečený cez taký valcovitý železný pilier vo výške asi 50 cm / ako sú piliere na zbránenie vjazdu aut do pešej zóny / čiže suma sumárov, stačilo zdvihnúť bicykel do vzduchu oboma rukami,aby sa vyvliekol zamok z piliera a na bicykli sa dalo krasne odisť aj so zámkom uzamknutým na ráme bicykla. Bolo to neskutočne zábavné a pozdravujem týmto majiteľa, ak to číta… Teda ak ešte má bicykel, lebo takýmto zabezpečovacím spôsobom mu asi dlho nevydrží. :-)

 4. 4
  jan_ko says:

  Myslím, že na takéto zlodejiny by platilo, keby sa prijal zákon, že akýkoľvek bicykel ukradneš, trestná sadzba minimálne 6 rokov a viac, opakovaná krádež bicykla 10 rokov. Konanie je spoločensky mimoriadne škodlivé, pretože je to jedna z najväčších zábran toho, aby ľudia hromadne a bez obáv používali bicykle na presuny po meste – do obchodov, úradov, kostolov, športovísk, kín a vôbec všade. Teda nevzniká len priama škoda na bicykli, ale aj mnoho škôd nepriamych a tie sú ešte horšie ako tie priame škody.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.