reklama

Polícia pátra po fantómovi klenotníctiev, vydáva sa za policajta a ohrozuje najmä starších ľudí

Erik Kubica, prezývaný aj „fantóm klenotníctiev“, sa v minulosti zameriaval na krádeže cenných šperkov. V súčasnosti sa podľa polície dopúšťa trestných činov podvodov a krádeží, ktoré pácha na starších osobách.

Vydáva sa za príslušníka polície, prípadne zamestnanca SBS a oslovuje dôverčivých starších občanov s tým, že v obchodoch platili falošnými peniazmi.

Žiada ich, aby mu ukázali ostatné bankovky v peňaženke, ktoré následne odoberie na fiktívne skúmanie ich pravosti. Po zmocnení sa peňazí z miesta ujde, upozorňuje polícia.

Na Erika Kubicu vydal v júni tohto roka Okresný súd v Galante príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody pre prečin krádeže v trvaní 2 rokov a 8 mesiacov. Skutku, za ktorý má do väzenia nastúpiť, sa dopustil ešte v roku 2012.

kubica-1
Erik Kubica na policajnej fotografii

Na Kubicu je Okresnými súdmi v Nitre, Žiline (2x), Dunajskej Strede, Bratislave 1 a Bratislava 2 vydaných ďalších šesť zatýkacích rozkazov pre prečiny krádeží a podvodov.

K pátraniu po Erikovi Kubicovi sa pripájajú vyšetrovatelia v Košiciach, Banskej Bystrici, Senci, Bratislave 5 a ďalších útvarov, ktorí ho hľadajú ako obvineného alebo podozrivého z ďalších trestných činov podvodov a krádeží.

„Ďalším spôsobom podvodného konania a krádeží Erika Kubicu je, že v role falošného policajta v civile presvedčí starších občanov, že sa stali obeťami vlámania do ich bytov. Vojde s nimi do bytu, kde spoločne kontrolujú cennosti, ktoré následne odcudzí,“ upozornila hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Po E. Kubicovi polícia pátrala už sedemkrát. Na jeho vypátranie bol nasadený aj špecializovaný pátrací útvar, ktorý ho zatkol v roku 2011 v Nitre, za asistencie „kukláčov“, nakoľko boli poznatky, že pri zatýkaní kladie odpor, pokúša sa o útek a nosí so sebou v taške ťažký predmet, ktorý môže použiť ako zbraň.

V roku 2011 ho náhodne zatkla aj policajná hliadka v Bratislave. O rok neskôr sa Kubicovi podarilo opakovane ujsť polícii počas snahy o jeho zadržanie v Bratislave aj Galante.

V tom čase už bol známy ako „fantóm klenotníctiev“ a hľadali ho útvary polície pre krádeže a podvody po celom Slovensku.

V tom istom roku (2012) ho opäť zatkol špecializovaný pátrací útvar cieľového pátrania Prezídia PZ v Šali, pričom sa opätovne pokúsil o útek, zastavila ho až hrozba zbraňou.

Popis:
Erik Kubica je asi 180 cm vysoký, štíhlej postavy, má prešedivelé krátke vlasy, prešedivelú bradu, ktorú nosieva upravenú okolo úst.

Vzhľadom k jeho sofistikovaným spôsobom páchania trestnej činnosti a vedomosti, že je hľadanou osobou, môže svoj zovňajšok meniť.

Má veľmi dôveryhodné vystupovanie, preukazuje sa falošnými preukazmi polície, prípadne SBS. Bývať môže v podnájmoch, prípadne lacnejších penziónoch, či hoteloch.

Pozor, v prípade snahy o jeho zadržanie môže klásť odpor a predmety, ktoré má pri sebe použiť ako zbraň!

kubica-2
Kubica zachytený bezpečnostnou kamerou

Ulož ako PDF
Napísal 18. augusta 2014 23:09. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.