reklama

Leto na korze pred radnicou finišuje

Kultúrnospoločenský experiment mesta Leto na korze má pred sebou záverečný týždeň. Počas júla a augusta sme mohli počuť a stretnúť nielen mnohých mladých trnavských umelcov, známe slovenské osobnosti, ale aj zahraničných hercov, či hudobníkov.

Keďže sa leto pomaličky končí, spestrime si posledné prázdninové dni zaujímavými vystúpeniami na trnavskej pešej zóne.

leto-na-korze

Ilustračné foto

V utorok ovládne pešiu zónu Voice Live duo (Samuel Hošek, Stanislav Počaji), ktorého repertoár tvorí široká paleta piesní od jazzových balád až po popovú súčasnosť.

Nevšedný etno zážitok budeme môcť zažiť vďaka Thierry & friends, ktorí zavítajú na trnavské korzo v stredu. Hudba Afričana Thierryho Ebama stojí na pravých koreňoch reggae a africkej kultúry.

Vo štvrtok uvidíme činoherno-bábkovú inscenáciu pre deti aj dospelých podľa 150 rokov starého textu A. E. Timka, ktorý sa našiel v Archíve Matice slovenskej. Dvaja kočovní komedianti rozohrajú rozprávkový príbeh plný zemiakových hrdinov… a zábavy.

Piatok bude patriť dvom predstaveniam mímov Vlada Kulíška (SR) a Radka Michalka (ČR), ktorí spolupracujú už 25 rokov a prezradia nám, čo všetko sa dá nájsť v kufri a smetiaku.

V sobotu zaznejú hity rokov šesťdesiatych a sedemdesiatych v podaní Duo Live Guitars (Pavol Opatovský, Ladislav Pagáč a hosť Tony Šidlík) a v nedeľu ponúkne nové úpravy známych skladieb mladá dychová kapela „11“ z Ivanky so stodesaťročnou tradíciou.

A aby sme za týmto jedinečným letom dali dokonalú bodku, pripravili sme pre vás v Mestskom amfiteátri v Trnave Rozlúčku s letom.

(mesto Trnava)

Program Leta na korze od 25. do 31. augusta:

25. augusta o 19.30 h
Túlave divadlo: CYRANO ALEBO BÁLABILÉ O NOSE
Vtipné verše, šermiarske súboje. Ale predovšetkým výpoveď o láske, samote a podivnom osude. Po dlhom čase sa zjavuje Cyrano, ktorý ešte nemá vek na to, aby bilancoval, aby zdobil a žiaril. Ale bojoval, lebo len skutočná krása vedie do záhuby

26. augusta o 19.30 h
VOICE LIVE DUO
Samuel Hošek – nová tvár na scéne slovenského jazzu, divadla i maliarstva. Pri svojej produkcii využíva vkusne možnosti elektroniky a tvorby zvukových slučiek. Repertoár tvorí široká paleta piesní od jazzových balád (Body & soul) po popovú súčasnosť (Rihanna, Daft Punk) Na akustickej gitare sprevádza Stanislav Počaji

27. augusta o 19.30 h
THIERRY & FRIENDS
hudba Afričana Thierryho Ebama stojí na pravých koreňoch reggae a africkej kultúry. Filozofické texty spievané vo francúzštine, v slovenčine a v jazyku lingala spolu s improvizáciami hudobníkov sľubujú nevšedný etno zážitok

28. augusta o 18.00 h
KRUMPĽOVÁ KOMÉDIA
Činoherno-bábková inscenácia pre deti aj dospelých podľa 150 rokov starého textu A. E. Timka, ktorý sa našiel v Archíve Matice slovenskej. Dvaja kočovní komedianti rozbalia svoj kufor a rozohrajú rozprávkový príbeh plný zemiakových hrdinov… a zábavy.
Účinkujú: Drahomíra Panušková a Tibor Kubička

29. augusta o 18.00 h
Divadlo Fortissimo: KUFOR, SMETIAK
dve predstavenia mímov Vlada Kulíška (SR) a Radka Michalka (ČR), ktorí spolupracujú už 25 rokov. Spoločne absolvovali viac ako 3 000 predstavení nielen v celej Európe, ale napríklad aj vo Vietname či USA

30. augusta o 19.30 h
DUO LIVE GUITAR
hity rokov šesťdesiatych a sedemdesiatych v podaní Pavla Opatovského, Ladislava Pagáča a hosťa Tonyho Šidlíka

31. augusta o 19.30 h
„11“ Z IVÁNKY
Mladá dychová kapela so stodesaťročnou tradíciou ponúkne nové úpravy známych skladieb

Ulož ako PDF
Napísal 26. augusta 2014 7:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.