reklama

Leto na trnavskom korze otvorí atraktívna módna prehliadka

Návrhárky Eva Vokounová (Vivien-Handmade), Blažena Ostrovská (Ostrovská Créateur) a Katarína Žgančíková (Alate Millinery) spojili sily, aby Trnavčanom a návštevníkom centra mesta predviedli svoju šikovnosť a um. Módna prehliadka s mottom Sloboda – Móda – Láska sa uskutoční v sobotu podvečer pri trnavskej radnici.

Hlavné motto prehliadky vyjadruje to, čo spája všetky tri dizajnérky. Sloboda – vo vyjadrení a tvorbe, Fashion – Fascinácia módou, Love – „Pretože robíme to, čo milujeme.“

Vlaňajší prvý ročník módnej prehliadky na pešej zóne zaznamenal veľmi pozitívny ohlas, organizátorky sa tak po dohode s vedením mesta rozhodli tohtoročnú prehliadku poňať ako otvorenie Leta na korze 2016.

„Sobotný večer sa v centre Trnavy ponesie v duchu zážitkov a spojenia viacerých foriem umenia s dôrazom na slobodu umeleckého vyjadrenia,“ konštatuje mladá umelkyňa Eva Vokounová.

modna-prehliadka-korzo
Minuloročná premiéra akcie sa stretla s veľkým záujmom

Diváci budú mať možnosť vidieť záušnice a šperky od Vivien-Handmade, elegantné dámske aj pánske klobúky Alate Millinery a dve detské kolekcie dd Ostrovska Créateur (Richelieu a HOME). Originálne záušnice od Vivien Handmade radi ukazujú aj Mária Čírová, Lenka Šóošová, Dominika Mirgová alebo Elena Podzámska.

Tvárou akcie bude moderátorka a vizážistka Lenka Šóošová.

“Ja som si síce už povedala, že nepatrím na mólo, ale rada pomôžem mladým tvorcom. Myslím si, že si to zaslúžia, lebo je ich málo počuť. Viem, ako som ja začínala a ako mi veľa ľudí pomohlo. Túto reťaz nazývam – Pošli ďalej,” vysvetľuje svoju angažovanosť známa moderátorka a pokračuje: „Hlavná organizátorka Eva Vokounová ma oslovila tým, že má obrovskú pokoru a snahu. A je iná. A ja mám rada inakosť.“

Ako hovorí samotná Eva, „pre každého dizajnéra je módna prehliadka zadosťučinenie za všetkú prácu. A robíme to aj pre našich klientov, aby mali aj oni zážitok. Aby sme priniesli modely medzi nich.“

Katarína Žgančíková dopĺňa: „Módna prehliadka znamená pre mňa, že moje modely žijú. Že ich vypustím do sveta. Neviem si predstaviť, žeby som tento moment vo svojej tvorbe vynechala.“

Zaujímavým večerom na trnavskom korze bude sprevádzať moderátor Chyno, účasť prisľúbili aj špeciálni hostia – herec Kamil Mikulčík a televízny moderátor Ján Bakala.

O hudobný sprievod sa postará skupina Fresh out of the bus – nominant na Debut roka a Album roka 2015 na Radioheads awards a jediná slovenská kapela, ktorú hralo britské BBC radio.

Hudbu pre módnu prehliadku produkuje Tomáš Lobb.

Oživením scény bude aj pôsobenie troch poetov, ktorí budú počas prehliadky tvoriť básne a na záver ich odovzdajú publiku.

modna-plag

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2016 10:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.