reklama

Festival Deň. ponúkne v centre mesta pestrý výber zaujímavých aktivít a podujatí

V sobotu 6. septembra sa oplatí vyjsť si do mesta. Stačí len tak, vstupné je dobrovoľné. S rodinou, priateľmi či sólo si každý môže užiť Deň. plný hudby, umenia, workshopov, hier a inšpiratívnych stretnutí.

Vo vonkajších priestoroch Trnavskej Univerzity od 14:00 až do 22:00 budú mať návštevníci pestrý výber možností ako si spríjemniť svoj Deň.

Hudobné zážitky ponúknu kapely Tadema (ľudovečky), Dreamfield (zasnená rockovačka), Lukáš Perný (bubnovačka), Chunky Waves (vypaľovačka) a Archívny Chlapec (príjemná počúvačka).

Objaviť svoj talent bude možné pri tvorbe linorytu, zároveň bude možnosť naučiť sa tkať zo zvyškov látky a nažehľovať cez špeciálne papiere, alebo si pomocou sieťotlače spraviť zo svojej kabelky absolútny originál.

den

Na ďalších zaujímavých workshopoch si z kartónu a špagátu zhotoviť funkčnú marionetu pre bábkové divadlo alebo spoznať tajomstvo kreslenia zvieratiek a výrobu knižnej väzby.

Milovníci literatúry sa navyše môžu tešiť na burzu kvalitných kníh a na čítačku so spisovateľom Michalom Hvoreckým.

Počas Dňa. budú môcť návštevníci ísť do Múzea knižnej kultúry pri Hrubom kostole, kde bude k dispozícii výstava „Renesancia v knižnej kultúre“. Prehliadka historických tlačí a knižných väzieb zo 16. storočia bude otvorená od 14:00 do 16:00.

Svoj priestor na festivale budú mať neziskové organizácie a občianske združenia, ktoré sa dlhodobo snažia zlepšiť život v Trnave.

Gastro kútiku návštevníkov čakajú okrem vegánskej večere aj bezlepkové koláče, ochutnávka vína a množstvo iných dobrôt.

Bohatý program pre deti plný interaktívnych a retro hier (ktoré už dnešné deti nepoznajú) zabezpečia skauti. Rodičom určite padne vhod, keď si budú môcť užiť „dospelácky“ program s vedomím, že o ich deti je dobre postarané. Pri hrách sú však vítaní aj oni. A bude sa maľovať na tvár!

Festival má pripravenú kreatívno-dobrodružnú hru najmä pre dospelých. Hra bude prebiehať v širšom okolí a zasadená bude do fiktívneho príbehu s napínavým rozuzlením nakoniec.

Super Deň. strávia aj tí, ktorí síce prídu sami, ale nebudú tak chcieť ostať. K tomu im poslúži „Socializačná lavička“ špeciálne pripravená pre všetkých, ktorí by sa radi zoznámili alebo porozprávali.

Občerstvenie navyše a zábava aj po skončení Dňa. bude nachystaná v bare Partizáni.

Ku krásnemu Dňu. prispeje každý, kto sa v sobotu 6. septembra príde k Trnavskej Univerzite zabaviť.

Organizátori sa na všetkých návštevníkov úprimne tešia. Za festivalom Deň. stojí 15 dobrovoľníkov, ktorí sa podieľajú na programe, s aktívnou podporou od Bronco n.o., Trnavská univerzita, Kubik, OZ Lepšia Trnava, OZ Trnavská alternatíva, 2. zbor Dlhých Mačiek, Ateliér DV, Partizáni, Klub inšpirácie, Farebné vinárstvo.

Plagát:
den-plag

Mapka:
den-mapka

Ulož ako PDF
Napísal 27. augusta 2014 8:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.