reklama

Hasiči súťažili vo vyslobodzovaní zranených z havarovaných vozidiel

Deväť hasičských zborov zo Slovenska a Českej republiky sa zúčastnilo vo štvrtok 4. septembra v poradí tretieho ročníka Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel.

Podujatie organizuje Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave. Dejiskom podujatia bolo parkovisko na Rybníkovej ulici.

„Cieľom súťaže je preveriť pripravenosť a vybavenie hasičských jednotiek na zvládnutie zásahov pri dopravných nehodách,“ skonštatoval hovorca KR HaZZ v Trnave Tomáš Bílik.

Súťažiace tímy zložené z profesionálnych hasičských záchranárov sa museli v rámci súťažných disciplín vysporiadať s viacerými scenármi dopravných nehôd.

Výkon súťažného družstva bol hodnotený na základe kritérií v troch oblastiach: taktika zásahu, technika vykonania zásahu a poskytnutie prvej pomoc. Na uskutočnenie zásahu mal každý tím ohraničený čas v dĺžke 15 minút. Po prekročení limitu prišli na rad penalizácie.

Víťazom 3. ročníka súťaže sa stal tím OR HaZZ Nitra pred domácim družstvom OR HaZZ Trnava a HaZÚ Bratislava.

Ďalšie priečky obsadili hasičské tímy z Dunajskej Stredy, Rokycian, Senice, Piešťan, Galanty a Skalice.

Fotografie KR HaZZ Trnava:
hasici-sutaz-1

hasici-sutaz-2

hasici-sutaz-3

hasici-sutaz-4

hasici-sutaz-5

hasici-sutaz-6

Ulož ako PDF
Napísal 5. septembra 2014 11:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.