reklama

Na námestí súťažili hasiči vo vyslobodzovaní zranených z havarovaných vozidiel

V utorok 26. septembra sa na Trojičnom námestí v Trnave uskutočnil už 5. ročník Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel.

Podujatie zorganizovalo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Trnave pod záštitou predsedu Trnavského samosprávneho kraja.

O pohár predsedu Trnavského samosprávneho kraja bojovalo 10 družstiev. Súťaže sa zúčastnilo 6 družstiev Trnavského kraja, družstvo z OR HaZZ v Nitre, OR HaZZ v Novom Meste nad Váhom, družstvo z HaZÚ v Bratislave a družstvo z Českej republiky z požiarnej stanice Rosice.

FOTO: KR HaZZ Trnava

“Cieľom súťaže je preveriť pripravenosť a vybavenie hasičských jednotiek na zvládnutie zásahov pri dopravných nehodách. Pre jednotlivé súťažné družstvá sú pripravené rôzne scenáre dopravných nehôd, o ktorých družstvá nie sú vopred informované. Tým sa modelujú situácie porovnateľné s reálnymi podmienkami pri dopravných nehodách,” informovala hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Júlia Kedrová.

Víťazom 5. ročníka súťaže sa stalo hosťujúce družstvo PS Rosice z Českej republiky so ziskom 418 bodov a časom 10 minút a 49 sekúnd.

Na druhom mieste so ziskom 415 bodov a časom 14 minút a 45 sekúnd sa umiestnilo družstvo z HaZÚ v Bratislave.

Tretie miesto patrí takisto OR HaZZ v Nitre so ziskom 413 bodov a časom 13 minút a 08 sekúnd. Domáce súťažné družstvo sa umiestnilo na 4. mieste.

FOTO: KR HaZZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 28. septembra 2017 7:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na námestí súťažili hasiči vo vyslobodzovaní zranených z havarovaných vozidiel”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.